Následující Nokie zřejmě získají Surge S1

Následující Nokie zřejmě získají Surge S12

Značka Nokia se vrací na trh smartphonů pod vedením finské společnosti HMD. V tuto chvíli se nabízí celkem tři smartphony zapadající do nižších kategorií. Nejlevnější je Nokia 3 (recenze), která má ve výbavě procesor od MediaTeku, což je asi největší slabina této novinky. Následující Nokie 5 a 6 mají procesory Snapdragon 430. U další generace bychom se mohli dočkat celkem zásadní změny.

Následující Nokie zřejmě získají Surge S1

Snapdragon 430 má sice k dispozici osm jader, ale výkonu není příliš mnoho. V podstatě postačuje na základní práci a konzumaci obsahu. HMD by muselo sáhnout po dražších Snapdragonech ze série 600, aby mobily poskytovaly lepší výsledky. Pravděpodobně se toho nedočkáme, jelikož se objevují informace, že by se v Nokiích mohla objevit letošní novinka Surge S1 od Xiaomi.

Právě Surge S1 se dá srovnat například se Snapdragonem 625/626, Helio P25 nebo Kirin 655. Rozhodujícím faktorem bude asi nákupní cena. Ostatně Surge S1 se zatím objevil jen v jednom mobilu od Xiaomi a zatím to nevypadá na velký odbyt. S tím by mohla pomoci právě společnost HMD.

Následující Nokie zřejmě získají Surge S1

Je celkem jasné, že Surge S1 nezamíří do vyšší střední třídy nebo mezi top modely. Na druhou stranu by se jednalo o lepší volbu než Snapdragon 430, který je využíván u dvou modelů Nokia.

Surge S1

Procesor z dílny Xiaomi nabízí osm jader rozdělených do dvou clusterů po čtyřech. Všechny jsou tvořeny jádry Cortex A53, přičemž výkonnější cluster je taktovaný na 2,2 GHz a slabší na 1,4 GHz. O grafiku se stará čip MALI-T860 MP4 a je možné implementovat 2x 32-bit LPDDR3 (933 MHz) paměti RAM.

Procesor zvládne 36MPx senzor (Dual ISP, 14-bit) a nabízí se 32-bit DSP. Také je zde podpora přehrávání 4K videa. Značnou nevýhodou oproti konkurenci je výrobní technologie, která je 28nm (HPC). Srovnatelné procesory používají 16nm nebo 14nm technologii.

Zdroj: gizmochina.com

Žádné video k zobrazení.

💡ANKETA: Sledujete na svém telefonu filmy a seriály?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karel Čapka

VIP 5. 7. 2017, 11:57

koukal jsem na nějaké porovani surge a to neodpovídá výkonnostně p25 ani řadě 6xx od snapdragonu. velikým limitem je 28nm technologie

Radka Šprochová

5. 7. 2017, 8:58

supeer, opět NOKIE

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim