Domů » Články »
Značka Nokia se vrací na trh smartphonů pod vedením finské společnosti HMD. V tuto chvíli se nabízí celkem tři smartphony zapadající do nižších kategorií. Nejlevnější je Nokia 3 (recenze), která má ve výbavě procesor od MediaTeku, což je asi největší slabina této novinky. Následující Nokie 5 a 6 mají procesory Snapdragon 430. U další generace bychom se mohli dočkat celkem zásadní změny.
Snapdragon 430 má sice k dispozici osm jader, ale výkonu není příliš mnoho. V podstatě postačuje na základní práci a konzumaci obsahu. HMD by muselo sáhnout po dražších Snapdragonech ze série 600, aby mobily poskytovaly lepší výsledky. Pravděpodobně se toho nedočkáme, jelikož se objevují informace, že by se v Nokiích mohla objevit letošní novinka Surge S1 od Xiaomi.
Právě Surge S1 se dá srovnat například se Snapdragonem 625/626, Helio P25 nebo Kirin 655. Rozhodujícím faktorem bude asi nákupní cena. Ostatně Surge S1 se zatím objevil jen v jednom mobilu od Xiaomi a zatím to nevypadá na velký odbyt. S tím by mohla pomoci právě společnost HMD.
Je celkem jasné, že Surge S1 nezamíří do vyšší střední třídy nebo mezi top modely. Na druhou stranu by se jednalo o lepší volbu než Snapdragon 430, který je využíván u dvou modelů Nokia.
Surge S1
Procesor z dílny Xiaomi nabízí osm jader rozdělených do dvou clusterů po čtyřech. Všechny jsou tvořeny jádry Cortex A53, přičemž výkonnější cluster je taktovaný na 2,2 GHz a slabší na 1,4 GHz. O grafiku se stará čip MALI-T860 MP4 a je možné implementovat 2x 32-bit LPDDR3 (933 MHz) paměti RAM.
Procesor zvládne 36MPx senzor (Dual ISP, 14-bit) a nabízí se 32-bit DSP. Také je zde podpora přehrávání 4K videa. Značnou nevýhodou oproti konkurenci je výrobní technologie, která je 28nm (HPC). Srovnatelné procesory používají 16nm nebo 14nm technologii.
Zdroj: gizmochina.com
Domů » Články »
Vodafone zastaví internet po vyčerpání dat
Oukitel U22 – levný smartphone se 4 foťáky
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Karel Čapka
koukal jsem na nějaké porovani surge a to neodpovídá výkonnostně p25 ani řadě 6xx od snapdragonu. velikým limitem je 28nm technologie
Radka Šprochová
5. 7. 2017, 8:58supeer, opět NOKIE