Google začíná s „integrací“ Duo do Allo [aktualizováno]

Google začíná s „integrací“ Duo do Allo [aktualizováno] 2017-6-20

Více jak před rokem jsme se dočkali dvou nových komunikačních nástrojů od Googlu. Jedná se o samostatné nástroje, které nebyly nijak propojeny. První z nich se jmenuje Allo a nabízí v podstatě jen možnost chatu. Taktéž se nabízí chytrý asistent. Druhým je Duo, které nabízí možnost video chatu. Nedávno získal funkci uskutečňování běžného hlasového hovoru.

Ačkoliv byly oba komunikační služby představeny společně, nedalo se mezi nimi jednoduše přecházet. Po roce zde máme zajímavou aktualizaci, která přináší propojení mezi těmito aplikacemi. V konkrétní konverzaci přibyla ikona Duo, skrze kterou můžete druhé straně přímo zavolat, nebo rovnou inicializovat video hovor. Je zde zapotřebí mít nainstalované Duo.

Novinka je nyní dostupná jen pro iOS a nevíme, kdy bude k dispozici i pro Android. Kromě toho iOS verze získává možnost navázání chatu skrze QR kódy, což Android verze nabízí, ale jen pro skupinové chaty.

Bohužel jsme se zatím nedočkali možnosti komunikace z webového prohlížeče. Google na této novince pracuje, ale nijak nespecifikoval datum uvedení.

Aktualizováno

Nyní také byla ohlášena integrace u aplikací pro Android. Aktualizace by se měla objevit během tohoto týdne na vašem zařízení. Pakliže nechcete čekat, můžete si nainstalovat APK soubory – Allo a Duo.

Google Duo (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Google Inc. Cena: ZDARMA
Allo by Google (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Google Inc. Cena: ZDARMA
Google Allo (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Google, Inc. Cena: Zdarma
Google Duo – Video Calling (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Google, Inc. Cena: Zdarma
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.