reklama

JDI představilo nový 6palcový displej pod názvem „Full Active“

JDI představilo nový 6palcový displej pod názvem „Full Active“
2017-06-22T07:20:08+01:00
• 22. 6. 2017

Společnost JDI, neboli Japan Display Inc,. oficiálně potvrdila zahájení masové výroby 6palcových LCD panelů s poměrem stran 18:9. Nový displej je oficiálně nazván jako „Full Active“ LCD panel.

Mezi hlavní parametry této novinky patří především rozlišení, jež činí 1 080 x 2 160 pixelů. Výrobce navíc přichází s takzvanými tenkými obruby, a to na levé a pravé straně. Mimo jiné se můžeme těšit na spodní rám displeje, který bude stejně tenký, jako boční kryty. Podle společnosti je to z důvodu nasazení zcela nového písma s vysokou hustotou. Na obrázku níže si můžete všimnout, jak takové rámečky budou vypadat v praxi.

Druhá generace Pixel Eyes

Technologie druhé generace, tedy Pixel Eyes, umožňuje displeji poskytnout velmi dobrou hloubku černé barvy. Další úžasnou funkcí displeje spočívá v tom, že uživatelé s mokrými prsty nebudou mít problémy s navigací po obrazovce – jinými slovy, i přes mokrou pokožku bude možné displej ovládat. Jedná se de facto o životně důležitou funkci pro smartphony, jež přicházejí s odolností proti vodě.

Tři kandidáti pro aplikování nového displeje

Proslýchá se, že se našli hned tři hlavní kandidáti, kteří by mohli nové displeje společnosti JDI aplikovat na svých mobilních telefonech – Sony, Hitachi a Toshiba. Nicméně, mezi OEM výrobci v oblasti smartphonů, Sony již dávno používá LCD panely společnosti JDI. Zdá se tedy, že v blízké budoucnosti se můžeme setkat s vlajkovou lodí Sony Xperia s novým plně aktivním displejem firmy Japan Display Inc. Konkurenční společnosti, jako je například LG a Samsung, tento milník již dávno posunuly, a to díky spuštění letošních displejů s poměrem stran 18:9 (nebo 18,5:9 na modelu Galaxy S8 duo). Tento trend by ostatní výrobci mohli následovat již v tomto a příštím roce.

Žádné potvrzení z obou stran

Mimochodem, na konci minulého měsíce, společnost Sony potvrdila, že do konce roku 2017 představí dva zbrusu nové kousky. Předchozí úniky ukázaly, že Xperia XZ1 by mohla nabídnout procesor Snapdragon 835 a v neposlední řadě 5,2palcový displej s plným HD rozlišením.

Nicméně, o druhém modelu prozatím nejsou žádné podrobnější informace. Je však velmi pravděpodobné, že Sony může svůj nový vlajkový model představit jako phablet, jenž bude disponovat technologií Full Active od JDI. Ovšem žádná ze stran doposud nezveřejnila potvrzení o použití panelu Full Active na nadcházející vlajkové lodi Sony.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim