Chrome začne blokovat reklamy, které nesplňují pravidla aktualizováno

Chrome začne blokovat reklamy, které nesplňují pravidla [aktualizováno]
2017-06-02T07:20:38+02:00
• 2. 6. 2017
7

Aktualizováno 2. 6.

V dubnu se objevila spekulace, že by se sám Google mohl pustit do blokování reklam ve svém prohlížeči Chrome. Nyní se vše potvrzuje a Google opravdu nasadí nový nástroj v prvním pololetí roku 2018.

Nemyslete si, že bude blokovat reklamu celoplošně nebo na vyžádání uživatele. V podstatě se soustředí na otravné reklamy, které vyskakují, přehrávají automaticky zvuk a podobně. Dalo by se říci, že chce hlavně přinést lepší prožitek z prohlížení webových stránek.

Také by to mohlo znamenat i zvýšení hodnoty reklamních formátů, které budou splňovat podmínky – ty jsou uvedeny na webových stránkách iniciativy Coalition for Better Ads.

Dotekomanie.cz se novinka nedotkne

Už od samotného vzniku jsme si stanovili podmínky pro zobrazování reklam. U nás jednoduše nenajdete vyskakovací reklamy, automatické přehrávání zvuku, celoplošné reklamy nebo reklamu uvnitř textu/článku. Soustředili jsme se hlavně na uživatelský prožitek, který by neměl být silně narušován reklamním sdělením. Každá reklama je řádně označena a umístěna mimo obsah článku. Toho se budeme nadále držet.

Chcete Dotekománii číst bez reklam? Můžete si zakoupit naše předplatné skrze aplikaci a reklamu odstraníme sami.

logo-app Dotekománie.cz Michal Mroček Zdarma ANDROID

Původní článek 20. 4.

Některé webové stránky jsou přímo přeplněny reklamou. Vkládají ji na každé bílé místo, do článků, přímo do textů, překrývají obsah, automaticky se spouští videa a podobně. Z tohoto důvodu se rozrostlo využití softwaru na blokování reklam, což přináší uživatelům jistý komfort.

Bohužel po aktivování takového nástroje jsou následně automaticky trestány i ty weby, které mají střídmé množství reklam a nikterak nezasahují do konzumace obsahu (mezi takové se řadíme i my, Dotekomanie.cz). Zatím blokování reklamy nebylo pod jakoukoliv kontrolou, ale to se možná změní, aspoň částečně.

Podle nejnovějších spekulací se má v Googlu pracovat na možnosti blokování reklamy přímo ve webovém prohlížeči Chrome – pro počítače i mobily. Dle zdroje, který je obeznámený s celou situací, se chce Google zaměřit na nevhodné reklamy – vyskakovací okna, automaticky přehrávající se se zvukem, reklamy s odpočtem a podobně. Údajně bude spolupracovat s iniciativou Coalition for Better Ads, která vytváří menší standard pro vhodné reklamy.

Jsou zde dva scénáře, jak by mohlo blokování reklam vypadat. V prvním by se mělo jednat o přímou blokaci jen těch reklam, které neodpovídají standardu. Druhý scénář počítá s kompletním blokováním všech reklam na konkrétním serveru, pakliže bude obsahovat byť jednu z výše uvedených reklam.

Zatím není jisté, pro co se Google rozhodne a jestli novinku uvolní do svého prohlížeče Chrome. Weby, které přemýšlí nad reklamami a necpou je všude, se pravděpodobně nemusí obávat jakéhokoliv blokování.

Chcete Dotekománii číst bez reklam? Můžete si zakoupit naše předplatné skrze aplikaci a reklamu odstraníme sami.

Zdroje: androidpolice.com, wsj.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Stavěl

23. 4. 2017, 11:34

Taky rozumně whitelistuju – a u webů, které nabízí odstranění reklam za rozumnou měsíční cenu, volím tuto možnost (jmenovitě např. idnes, root.cz a pak taky dotekomanie;).
Pak jsou tu weby, na které bych bez přísného filtrování nevlezl – a pokud se snaží proti adblocku agresivně bránit, pak je přestávám navštěvovat úplně, obvykle totiž nic tak převratného stejně nenabízejí.

Přemysl Vaculík

VIP 23. 4. 2017, 14:46

Tak to jste asi jeden z mála, co si takto nakupuje předplatné. :)

MartinVavra

21. 4. 2017, 14:03

Mam adBlock, ale taky desitku webu na whitelistu. Treba Vas web.

Vojta Vilímec

20. 4. 2017, 8:20

Reklamy neřeším, mám AdBlock.

Přemysl Vaculík

VIP 20. 4. 2017, 8:42

Ale tím trestáte všechny weby, i ty, které mají rozumné množství reklamy.

Vojta Vilímec

20. 4. 2017, 13:31

Nemůžou žít všechny weby jen z reklam. Vám to určitě nějaký peníz hodí, ale pochybuju, že žijete jen z reklam. Určitě máte i nějaké jiné výdělečné projekty.

Přemysl Vaculík

VIP 20. 4. 2017, 13:44

Dotekománii tvoříme tak, abychom ji nemuseli dotovat z jiných prostředků.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat