reklama

Bezdrátového Siri reproduktoru se dočkáme již příští týden

Bezdrátového Siri reproduktoru se dočkáme již příští týden
2017-06-02T08:10:21+01:00
• 2. 6. 2017

Několik týdnů se spekulovalo o zcela novém zařízení od jablečné společnosti. Nyní se zdá, že se tyto informace potvrdí. Pokud tomu tak opravdu bude, mohli bychom se již příští týden dočkat bezdrátového reproduktoru, jenž budeme ovládat pomocí hlasové asistentky Siri.

S touto informací přišel již před několika měsíci velmi známý a přesný analytik Ming-Chi Kuo. Ovšem až nyní se ukázaly potvrzující zprávy, které jako první zveřejnil zahraniční server Bloomberg. K představení nového produktu dojde již na letošní červnové konferenci WWDC. Největší konference v podobě Worldwide Developers Conference se bude konat 5. června, a to v 19:00 tuzemského času.

Podle kolegů, ze serveru Bloomberg, se Apple rozhodl zahájit masivní výrobu bezdrátového reproduktoru. Bohužel k prodeji by se měl dostat až koncem tohoto roku, ovšem i tak jej cupertinská společnost světu ukáže.

Ze začátku se mělo za to, že zařízení bude přímým konkurentem pro Echo od Amazonu nebo Google Home. Tomu tak ve finále s největší pravděpodobností nebude, protože zmíněné konkurenční produkty disponují malým displejem, zatímco reproduktor od Applu jej mít nebude. To je poněkud zajímavý krok, neboť před necelým měsícem se Phil Schiller o malých displejích rozpovídal, a to v rozhovoru pro Gadgets 360.

„Myšlenka nepoužívat displej by podle mě nevyhovovala mnoha situacím“. Ke své větě přidal ihned několik příkladů „hlasový asistent vám nedokáže ukázat například fotografie, jež nahráváte na sociální sítě. Jakmile asistentovi dáte příkaz o možné cestě domů, slyšíte jen hlasovou odezvu, mapu jako takovou ale nevidíte. Myslím si, že mobilní asistenti jsou neuvěřitelně mocní. Jejich inteligence bude každým rokem růst. Budou pro nás dělat daleko více, ovšem role obrazovky bude stále důležitá”.

Hlubší integrace s ostatními produkty

Apple tedy jde opět tak trochu svou cestou, protože se rozhodl svůj nový produkt ještě více integrovat s ostatními produkty. Navíc bude reproduktor disponovat perfektní kvalitou zvuku, což dokazuje také přítomnost technologie pro virtuální prostorový zvuk. Zařízení by mimo jiné podle všeho mělo být mnohem hlasitější, než například právě Home či Echo. Navíc bychom zde měli najít také senzory pro měření akustiky v místnosti a automatické nastavení hlasitosti, a to během používání.

Stejně jako konkurenční Echo a Home, bude i „Siri Speaker“ podporovat služby a aplikace třetích stran, což ve finále umožní provádět širokou škálu úkolů. Reproduktor bude mimo jiné sloužit i jako centrum pro HomeKit. Podle dalších informací se hlavním dodavatelem bezdrátového produktu stala společnost Inventec.

Dovolíme si vás také pozvat na náš živý přenos, který se uskuteční 9. června v 15:00. Naším hostem bude Honza Březina, který se s námi pobaví o letošním WWDC a mnohém dalším.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim