reklama

Essential Products se dostává do sporu o obchodní značku se Spigen

Essential Products se dostává do sporu o obchodní značku se Spigen
2017-06-12T09:29:38+02:00
• 12. 6. 2017

Před pár dny jsme byli svědky představení chytrého telefonu Essential Phone – zařízení, za nímž stojí otec Androidu Andy Rubin. A netrvalo dlouho a společnost Essential Products se musí již potýkat s obviněním z porušení práv duševního vlastnictví. Do sporu s Essential Products se pustil Spigen, tedy americká společnost, která se zabývá výrobou příslušenství. Spigen tvrdí, že vlastní obchodní značku na pojem Essential. A právě proto Spigen po Rubinově společnosti chce, aby od používání tohoto slova upustila.

Essential Phone

Obchodní značka Essential byla u amerických úřadů registrována v srpnu 2016. Značka je zaregistrována pod mezinárodní třídou 9, tj. oblast počítačů a vědeckých zařízení. Do této třídy spadají i chytré telefony a jejich příslušenství. Spigen tuto obchodní značku doposud používá pro některé ze svých druhů nabíječek a bluetooth sluchátek. Spigen především naráží na to, že společnost Essential Products a její výrobky mohou spotřebitele při výběru zařízení zmást.

A v tomto případě musíme dát Spigen za pravdu. Společnost Essential Products se již v minulosti pokoušela o registraci obchodní značky Essential. A z výše uvedených důvodů byla registrace vždy odmítnuta. Společnost neuspěla ani s registrací názvu Essential Products. Navzdory tomu jméno Essential aktivně používá. Organizaci tak muselo být jasné, že se do sporu se Spigen dříve či později dostane.

Spigen proto zaslal do Essential Products dopis, ve kterém požaduje, aby společnost přestala používat značku Essential. Nyní si Spigen musí počkat na oficiální odpověď. Mluvčí Essential Products vydal prozatím prohlášení, ve kterém tvrdí, že podobné spory jsou v tomto odvětví běžné. K tomu dodal, že obvinění Spigen je dle jeho názoru neoprávněné a podle toho také budou kroky Essential následovat.

Už při uvedení Essential Phone muselo být jasné, že se o tomto problému v Essential Products vědělo. Můžeme se jen dohadovat o tom, proč se společnost rozhodla jít nakonec cestou vzdoru. Přesto je však téměř jisté, že právní tým Essential Products tento problém důkladně prozkoumal, a proto se jistě brzy dočkáme odpovědi.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim