reklama

Google Assistent pro iOS představen aktualizováno

Google Assistent pro iOS představen [aktualizováno]
2017-05-17T20:00:25+02:00
• 17. 5. 2017

Aktualizováno 17.5.

Teprve včera jsme vás informovali o možném příchodu Google Assistenta na operační systém iOS. Dnes v rámci úvodní konference Google I/O byl Google Assistent na tento systém oficiálně představen. Bude dostupný jako zcela nová aplikace a prozatím bohužel pouze v USA. To znamená, že si ho pravděpodobně v Česku nestáhneme.

Původní článek 16.5.

Google Assistent byl pĹ™edstaven jiĹľ minulĂ˝ rok a donedávna byl domĂ©nou pouze pro telefon Google Pixel. V poslednĂ­ch mÄ›sĂ­cĂ­ch však jiĹľ míří i na další telefony se systĂ©mem Android a samozĹ™ejmÄ› ho nalezneme i v Google Home. NynĂ­ to vypadá, Ĺľe bude jako aplikace vydán i na konkurenÄŤnĂ­ systĂ©m – iOS.

K představení má dokonce dojít již tento týden na vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku. Nutně se tak ale nemusí stát. Google Assistent má být nejprve dostupný pouze na americkém trhu. Také na iOS má nabídnout pokročilé hlasové ovládání ve stylu chatu. Pravděpodobně pak bude vydán jako nová aplikace, ačkoli by teoreticky mohl být integrován i do současné aplikace s názvem Google. To je v podstatě Google Now.

Pokud tedy Google Assistent opravdu zamíří na iOS, bude to již druhá asistentka převzatá z konkurenčního systému. Krom vestavěné Siri je totiž již dnes k dispozici Cortana z Windows.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav RĹŻĹľiÄŤka

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim