reklama

Apple investuje 200 milionů dolarů do technologie Gorilla Glass

Apple investuje 200 milionů dolarů do technologie Gorilla Glass
2017-05-17T17:00:06+01:00
• 17. 5. 2017

Americká společnost se sídlem v Cupertinu oznámila, že hodlá investovat přes 200 mil. dolarů do Corning Incorporated – firmy stojící za výrobou populární technologie pod názvem Gorilla Glass. Apple dokonce prozradil, do jakého segmentu hodlá své peníze vložit.

„Peníze mají podpořit výzkum a vývoj, vybavení a nejmodernější zpracování skla firmy Corning“, prohlásil CFO společnosti Apple, Jeff Williams. A dále dodal:

„Corning je skvělým příkladem neustále inovující společnosti, která je pro Apple dlohodobým dodavatelem. Společné partnerství začalo přesně před deseti lety, a to s prvním iPhonem. Dnes každý zákazník, jenž kupuje iPhone nebo iPad kdekoliv na světě, používá skla, která byla vyvinuta v Americe. Jsme nesmírně hrdí na naší dlouholetou spolupráci a do Corningu nadále investujeme.“

Již od uvedení prvního iPhonu v roce 2007 se Apple a Corning těšili na zcela novou, zdravou strategickou cestu. Nicméně pokud se divíte, proč se Apple rozhodl k takovémuto štědrému kroku, jedná se o součást pokročilého výrobního fondu firmy Apple. Iniciativa byla oznámena před několika dny, a to samotným Timem Cookem. Jeho primárním účelem je investovat nejméně 1 mld. dolarů do amerických výrobních společností.

Jedná se o poměrně zajímavý krok. Firma s logem nakousnutého jablka mimo jiné prozradila, že díky tomuto fondu přibude dalších 2 mil. pracovních míst, v USA.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim