Apple investuje 200 milionů dolarů do technologie Gorilla Glass

Apple investuje 200 milionů dolarů do technologie Gorilla Glass
2017-05-17T17:00:06+02:00
• 17. 5. 2017

Americká společnost se sídlem v Cupertinu oznámila, že hodlá investovat přes 200 mil. dolarů do Corning Incorporated – firmy stojící za výrobou populární technologie pod názvem Gorilla Glass. Apple dokonce prozradil, do jakého segmentu hodlá své peníze vložit.

„Peníze mají podpořit výzkum a vývoj, vybavení a nejmodernější zpracování skla firmy Corning“, prohlásil CFO společnosti Apple, Jeff Williams. A dále dodal:

„Corning je skvělým příkladem neustále inovující společnosti, která je pro Apple dlohodobým dodavatelem. Společné partnerství začalo přesně před deseti lety, a to s prvním iPhonem. Dnes každý zákazník, jenž kupuje iPhone nebo iPad kdekoliv na světě, používá skla, která byla vyvinuta v Americe. Jsme nesmírně hrdí na naší dlouholetou spolupráci a do Corningu nadále investujeme.“

Již od uvedení prvního iPhonu v roce 2007 se Apple a Corning těšili na zcela novou, zdravou strategickou cestu. Nicméně pokud se divíte, proč se Apple rozhodl k takovémuto štědrému kroku, jedná se o součást pokročilého výrobního fondu firmy Apple. Iniciativa byla oznámena před několika dny, a to samotným Timem Cookem. Jeho primárním účelem je investovat nejméně 1 mld. dolarů do amerických výrobních společností.

Jedná se o poměrně zajímavý krok. Firma s logem nakousnutého jablka mimo jiné prozradila, že díky tomuto fondu přibude dalších 2 mil. pracovních míst, v USA.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat