reklama

Exynos 7872 – nové řešení pro střední třídu

Exynos 7872 – nové řešení pro střední třídu
2017-05-26T07:45:46+01:00
• 26. 5. 2017

Čínská média začínají šířit první informace kolem nového procesoru od společnosti Samsung. Půjde o další malý krůček k tomu, aby se jihokorejský výrobce zbavil závislosti na dodávkách čipových sad od konkurence, jakou je například americký Qualcomm. V tomto případně čipset bude cílit na telefony ze střední třídy a do ostrého provozu by se měl poprvé dostat ještě ke konci letošního roku.

Připravovaný Exynos 7872 nabídne dohromady šest jader seskládaných ze dvou výkonný jader Cortex-A73 a čtyř méně energeticky náročných jader Cortex-A53. Dále tento procesor bude vyroben 14nm technologií LPP (Low Power Plus). Kromě grafického čipu Mali-T830 MP2 se navíc objeví integrovaný modem s kompletní síťovou podporou, přičemž klesne celková spotřeba energie u baterie.

Ve srovnání se staršími čipy Exynos vyrobenými 28nm procesem raketově stoupne výkon až o 70 % nebo o 30 % bude vyšší energetická účinnost. K vypuštění má dojít během měsíce října, takže se může podívat do nových generací Galaxy A nebo Galaxy C, které bývají tradičně vypouštěny koncem roku. Nové přesnější zprávy pravděpodobně přinesou provedené benchmark testy.

Zdroj: mysmartprice.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim