reklama

Audials Radio – skvěle zpracované online rádio sponzorovaná recenze

Audials Radio – skvěle zpracované online rádio [sponzorovaná recenze]
2017-05-10T08:38:48+01:00
• 7. 5. 2017
1

V době hudebních služeb jako Spotify či Apple Music si již jen málokdo vzpomene na klasické rádio. Mnoho výrobců již příjem rádia ve svých telefonech ani neumožňuje a pokud po této funkcionalitě někdo touží, musí sáhnout po aplikacích, které dokáží přehrát rádio z online streamu. Mezi nejpopulárnější patří například iHeartRadio. My se dnes ale podíváme na trochu méně známou aplikaci, Audials Radio, která nabízí mnoho zajímavých a šikovných funkcí.

Stručně o aplikaci

Audials Radio je na první pohled poměrně jednoduchá aplikace. Není složité se v ní zorientovat a nabízí kromě mnoha funkcí především mnoho stanic. V databázi je momentálně skoro 100 000 stanic, přesněji jich je již více než 98 200. To je poměrně solidní výběr a není pochyb o tom, že si podle svého vkusu každý najde tu svou.

Stanice jsou řazeny podle žánrů a zemí, ale lze je třídit i podle interpretů. Po výběru konkrétního interpreta se pak zobrazí všechny stanice, kde momentálně hrají jeho skladby, včetně reálného času, takže přesně víte, jestli má stále cenu se na vysílání připojit, nebo jestli skladba brzy skončí.

Kromě rádiových stanic nabízí aplikace i podcasty nebo možnost přehrávání hudby z lokálního úložiště telefonu. Lze tedy pro veškerý hudební obsah využívat jednu jedinou aplikaci, což je poměrně šikovné.

Jak to vše funguje?

Vše je velice jednoduché a přehledné. Po spuštění aplikace se ocitnete na domovské obrazovce s krátkým přehledem populárních stanic rádia a podcastů. Jsou zde tři barevné dlaždice reprezentující rádio, podcasty a lokální hudbu. Rovněž máte možnost se do aplikace přihlásit, což přináší výhodu v podobě synchronizace mezi telefonem a počítačem.

 

V části s rádiem se nachází ve vrchní části poslední přehrané stanice, níže pak jen kategorie se stanicemi, případně dalšími podkategoriemi, pakliže chcete stanice třídit například podle země či žánru. V závorce u každé kategorie je vždy uvedeno, kolik stanic se v ní nachází a nejde vůbec o malá čísla. Jak již bylo uvedeno v předchozí kapitole, lze si vyhledat i stanici kde momentálně hrají tvorbu od určitého interpreta.

Po vybrání požadované stanice trvá chvilku její načtení a poté již můžete bez omezení poslouchat. Ve spodní části obrazovky se nachází ovládací prvky pro přepínání stanic a úpravu hlasitosti. Nahoře se nachází pět záložek a ty skrývají pravý potenciál této aplikace. Jedna z nich je s poslechem, v té se automaticky ocitnete po zvolení stanice. Další nabízí možnost nahrávání momentálně poslouchané stanice, s tím že lze nahrávat buď nepřetržitě, nebo odděleně jednotlivé skladby.

V další záložce vám aplikace doporučí stanice, kde zrovna hrají podobné skladby jako je ta, co zrovna hraje. Čtvrtá záložka nese název „News“, což na první pohled zcela konkrétně nevypovídá o jejím obsahu. Nalezneme zde přehled příspěvků ze sociálních sítí jak dané stanice, tak i momentálně hrajícího interpreta. K dispozici jsou příspěvky z Twitteru a Facebooku.

Zajisté největší vychytávkou je ale až poslední záložka, která ukrývá funkci zvanou „Zapping“. Ve zkratce jde o doporučení hudebních stanic na základě toho, co posloucháte. Jediným kliknutím vám aplikace vyhledá stanice s podobným obsahem a začne s přehráváním. Díky tomu lze jednoduše objevovat nové stanice, jejichž obsah by vás mohl zaujmout.

Aplikace umí fungovat i jako budík, takže se můžete ráno nechat budit vaší oblíbenou stanicí. Jednoduše spusťte požadovanou stanici, klepněte na tři tečky v pravém horním rohu a vyberte první nabízenou možnost. Nastavit si kromě stanice a času buzení můžete nastavit prodlevu od ztlumení k dalšímu buzení, dále pak hlasitost a opakování budíku pro konkrétní dny.

Audials podporuje mimo jiné i streamování na AirPlay či Chromecast, takže nejste omezeni na reproduktor telefonu a to, co si připojíte přes audio jack. Dalšími užitečnými maličkostmi jsou například úprava designu aplikace (světlý/tmavý) nebo přehrávání hudby z lokálního úložiště.

Shrnutí

Celkově na nás aplikace zapůsobila dobrým dojmem. Není sice designově příliš přitažlivá a občas po designové stránce působí trochu nedodělaně, všechno to ale plně kompenzuje ta hromada funkcí, které pro uživatele vývojáři připravili. Líbila se nám zejména opravdu bohatá nabídka stanic či vyhledávání skladeb a stanic podle vkusu daného uživatele. To je rozhodně něco, v čem má Audials Radio výhodu před konkurencí.

Dobrému hodnocení přihrávají i menší dodatečné funkce v podobě budíku, streamování obsahu nebo integrovaného ekvalizéru. Pokud stále rádi a často posloucháte klasické rádio, rozhodně stojí aplikace od Audials za zkoušku. Věříme, že i vás by mohla příjemně překvapit. Stáhnout si ji můžete jak pro Android, tak i pro iOS a Windows.

logo-app Radio Player by Audials Audials Radio Software Zdarma ANDROID logo-app Audials Radio Developer Zdarma iOS

Stáhnout z Windows Store

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrfj4r7
Funkční link na Windows Store :)

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat