Google možná začne blokovat reklamu v Chromu

Google možná začne blokovat reklamu v Chromu 2017-4-20

Některé webové stránky jsou přímo přeplněny reklamou. Vkládají ji na každé bílé místo, do článků, přímo do textů, překrývají obsah, automaticky se spouští videa a podobně. Z tohoto důvodu se rozrostlo využití softwaru na blokování reklam, což přináší uživatelům jistý komfort.

Bohužel po aktivování takového nástroje jsou následně automaticky trestány i ty weby, které mají střídmé množství reklam a nikterak nezasahují do konzumace obsahu (mezi takové se řadíme i my, Dotekomanie.cz). Zatím blokování reklamy nebylo pod jakoukoliv kontrolou, ale to se možná změní, aspoň částečně.

Podle nejnovějších spekulací se má v Googlu pracovat na možnosti blokování reklamy přímo ve webovém prohlížeči Chrome – pro počítače i mobily. Dle zdroje, který je obeznámený s celou situací, se chce Google zaměřit na nevhodné reklamy – vyskakovací okna, automaticky přehrávající se se zvukem, reklamy s odpočtem a podobně. Údajně bude spolupracovat s iniciativou Coalition for Better Ads, která vytváří menší standard pro vhodné reklamy.

Jsou zde dva scénáře, jak by mohlo blokování reklam vypadat. V prvním by se mělo jednat o přímou blokaci jen těch reklam, které neodpovídají standardu. Druhý scénář počítá s kompletním blokováním všech reklam na konkrétním serveru, pakliže bude obsahovat byť jednu z výše uvedených reklam.

Zatím není jisté, pro co se Google rozhodne a jestli novinku uvolní do svého prohlížeče Chrome. Weby, které přemýšlí nad reklamami a necpou je všude, se pravděpodobně nemusí obávat jakéhokoliv blokování.

Chcete Dotekománii číst bez reklam? Můžete si zakoupit naše předplatné skrze aplikaci a reklamu odstraníme sami.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Jan StavělKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

23. 4. 2017, 11:34:56
reply

Taky rozumně whitelistuju – a u webů, které nabízí odstranění reklam za rozumnou měsíční cenu, volím tuto možnost (jmenovitě např. idnes, root.cz a pak taky dotekomanie;).
Pak jsou tu weby, na které bych bez přísného filtrování nevlezl – a pokud se snaží proti adblocku agresivně bránit, pak je přestávám navštěvovat úplně, obvykle totiž nic tak převratného stejně nenabízejí.

Přemysl Vaculík

23. 4. 2017, 14:46:08
reply

Tak to jste asi jeden z mála, co si takto nakupuje předplatné. :)

MartinVavra

21. 4. 2017, 14:03:14
reply

Mam adBlock, ale taky desitku webu na whitelistu. Treba Vas web.

Vojta VilímecKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

20. 4. 2017, 8:20:28
reply

Reklamy neřeším, mám AdBlock.

Přemysl Vaculík

20. 4. 2017, 8:42:53
reply

Ale tím trestáte všechny weby, i ty, které mají rozumné množství reklamy.

Vojta VilímecKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

20. 4. 2017, 13:31:55
reply

Nemůžou žít všechny weby jen z reklam. Vám to určitě nějaký peníz hodí, ale pochybuju, že žijete jen z reklam. Určitě máte i nějaké jiné výdělečné projekty.

Přemysl Vaculík

20. 4. 2017, 13:44:10
reply

Dotekománii tvoříme tak, abychom ji nemuseli dotovat z jiných prostředků.