Windows Phone přijde o Messenger, Facebook na konci března ukončí podporu

Windows Phone přijde o Messenger, Facebook na konci března ukončí podporu
2017-03-29T07:25:51+02:00
• 29. 3. 2017
8

Jak pro Windows Phone březen začal, tak také skončí. Zatímco začátkem měsíce pohřbil Microsoft svůj vlastní Skype, tentokrát se o úbytek ve Store postará Facebook, jelikož s koncem měsíce skončí i podpora aplikace Messenger. Facebook se k tomuto kroku rozhodl z důvodu čím dál nižšího podílu Windows Phone telefonů mezi jeho uživateli. Celosvětově má Windows Phone již jen necelé procento a každým měsícem se tato hodnota snižuje, a tak není překvapením, že mnoho vývojářů dává mobilním Windows sbohem.

Pro novější Windows 10 Mobile podpora zůstává i nadále a aplikaci bude možné stále stáhnout z Windows Store. Pokud ale patříte k uživatelům staršího systému, nejen že vám aplikace nepůjde stáhnout, ale dojde i ke kompletnímu zablokování posílání a přijímání zpráv.

Windows Phone v tom není sám

Omezení podpory se ale týká i aplikací pro Android a iOS. Konkrétně jde u Androidu o Facebook ve verzi v55 (vydáno 16. listopadu 2015) a Messenger v10 (vydáno 14. srpna 2014). Na iOS končí podpora pro verze Facebooku vydané před 10. říjnem 2011 a Messenger v8 ze 14. července 2014.

Jde však o běžný postup a i v budoucnu lze očekávat, že staré verze budou postupně opouštěny, jelikož s nástupem nových funkcí není lehké udržovat podporu pro několik odlišných verzí, z nichž mnohé již mají jen zanedbatelné množství uživatelů.

Zdroje: phonearena.com, messengerblog.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Slavo badzo

Moncik Korandova

13. 4. 2017, 10:40

Kdy zas půjde Messenger??????děkuji

Nějak nechápu ten krok, proč to rovnou blokují… tak to snad mohou nechat běžet, nějakou dobu by to ještě fungovalo, je spousta starých aplikací, které fungují, dokud se fakt něco výrazně nezmění… tohle je trochu sviňárna…
Stejně by mohla být nějaká alternativa.. když je neoficiální messenger pro desktop, pro mobil by to určitě šlo také…

po tomto taky opouštím wm jestli že se ruší podpora aplikací tak nemá cenu dál tuto platformu používat

WP mam 4 roky a nedam nej dopustit, ale ceho je moc, toho je prilis. Cas hledat Android, co se neseka nebo prejit na jabko, na ktery nikdo nema ani nabijecku..

Porad jen vymluvy na Windows. Dokud byl FB a messenger od Microsoftu, nebyl problem. Od Facebooku ani jedna aplikace nefunguje a zabira haldu mista. Uz se tohle jednou stalo. Kdyz koncil Symbian. Ne spatne Lumie, ne spatny Windows mobile. Ale normalni zazdeni ze strany tvurcu stezejnich aplikaci. Mel jsem Android dlouho, ale jako system je to oproti WP jenom zrout baterie a pameti. Dokud jen trochu windows pojede, nevzdam se ho.

Nevím jaký android jste měl, ale já mám opačnou zkušenost s WM. S Nexusy 4, 6 a 6P se to nedá srovnat!
Wokna snad už ani do PC!

Ivan_6 – presne moje slova. Android mt uz ani zadarmo. Po skonceni podpory zostava preist uz len na predražený iphone.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat