Spotify kupuje hudební službu Sonalytic

Spotify kupuje hudební službu Sonalytic
2017-03-09T07:35:54+02:00
• 9. 3. 2017

Hudbu streamující služba Spotify rozšiřuje svoje portfolium funkcí. Nedávno jsme psali, že možná vylepší svůj placený program. A nyní na svém oficiálním blogu oznámili, že koupili společnost Sonalytic, která se zabývá zvukovou analýzou.

Akvizice společnosti umožní Spotify rozšířit své služby. Jelikož se Sonalytic zabývá rozpoznáváním hudbu a zvuků, dále monitorováním hudební produkce a poslechu hudby, tak dále pomáhá uživatelům ve hledání správné hudby pro jejich projekty. Popřípadě dokáže určovat, podle strojového učení, jaké další písničky by se mohly uživateli líbit. Navíc mají veliké množství dat, díky kterým dokáží popsat oblíbené hudební žánry a interprety na celém světě. Společnost se tedy nezaměřuje primárně na jednotlivé uživatele, ale na větší podniky, jako jsou hudební producenti.

„Jejich pokročilý systém rozpoznávání písní pomůže Spotify k naplnění našich cílů a to je vylepšení personalizovaných playlistů pro naše uživatele. Systém od Sonalytic nám pomůže přiřazovat lepší písně do playlistů.“

sonalytics spotify

Dle slov společnosti Spotify by mělo dojít k implementaci v brzké době, toto období však nebylo specifikováno. Ani není doposud zřejmé, zda Sonalytic bude nadále nabízet své stávající služby, nebo už bude zcela v režii Spotify a práce pro klienty nebude její prioritou.

 

 

Zdroje: news.spotify.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat