Meze 11 Neo – Pohodová sluchátka do uší recenze

Meze 11 Neo – Pohodová sluchátka do uší [recenze]
2017-03-30T10:59:12+02:00
• 30. 3. 2017

Najít slušivá a kvalitní sluchátka je na dnešním trhu těžké. Výrobci chrlí jednu modelovou řadu za druhou a člověk se nemůže divit, když narazí na kvalitní sluchátka konstrukcí, ale špatná hudebním projevem. Meze 11 Neo jsou však kvalitní sluchátka, za celkem dobrou cenu. My jsme dostali šanci je otestovat.

Balení

Pro někoho, kdo si spíše koupí levnější sluchátka, může být balení celkem překvapující. Na druhou stranu v segmentu sluchátek od 1500 korun, je prakticky takovéto balení již samozřejmostí. Ve kvalitně vyhlížející krabičce naleznete samotná sluchátka, čtvery různé velikosti nástavců, z nichž jedny jsou dvojité, a navíc ještě pěnové nástavce tzv. Comply pro ještě lepší poslech.

Dále je součástí balení praktický obal na sluchátka a klipsna pro zachycení kabelu na tričku a zamezení možného vypadnutí sluchátek z uší.

Konstrukce

Sluchátka na první pohled vypadají kvalitně, dají se zakoupit v „Iridiové“ barvě (testovaná) nebo s povrchem „Gunmetal“. Žádné ostré hrany a všechny prvky ohraničují pružné ochrany kabelu proti jeho zlomení. Kabel dlouhý 1,5 m je celkem tvrdý a nedá se tolik ohnout. Na jednu stranu to je plus k pevnosti a snižuje to šanci nepříjemné zamotání, na druhou se sluchátka hůře skládají do obalu.

Na jednom konci kabelu nalezneme pozlacený jack 3,5 a na druhém dvojici sluchátek, slibující přirozený zvuk díky technologii titanových měničů. Na kabelu pravého sluchátka je umístěn mikrofon s tlačítkem pro přijímání hovorů či přepínání na další píseň. Tlačítko je příjemně vystouplé a klade dost velký odpor při mačkání, takže se nestane, že by se zmáčklo samo a pravděpodobně se po čase nebude viklat. Mikrofon samotný je umístěn spolu s tlačítkem přibližně ve výšce úst, pro lepší záznam hlasu při hovoru.

 

Kabel je rozdělen na dvě části pevně, tedy nelze dále roztáhnout a tím měnit délku jednotlivých sluchátek.

Specifikace

Rumunský výrobce láká na velmi slušné specifikace i použití zajímavých technologií, jako například již zmíněné titanové membrány, tak extrémně čistou měď, kterou můžeme nalézt jako vodič v kabelu. Více ohledně specifikací můžete nalézt níže:

  • Frekvenční rozsah: 16Hz – 24kHz
  • Impedance: 16 ohmů
  • Měniče: 8 mm
  • Citlivost: 101 dB (+/- 3 dB)
  • Harmonické zkreslení: < 0.5%
  • Odhlučnění: až 26 dB
  • A použití čisté mědi: 7N OFC

Poslech a mikrofon

Když si poprvé poslechnete svou písničku z těchto sluchátek, velmi vás překvapí, jak příjemný zvukový projev mají. Napříč žánry je zvuk dost kvalitní od dubstepu, kde vyniknou bassové dropy, přes rock, kde si užijete hlasy svých oblíbených zpěváků, až po EDM, kde krásně rozeznáte jednotlivé nástroje a syntezátory.

Výšky jsou příjemně prokreslené, bassy jsou hutné, ale ne natolik, že by zněly i přes středové tóny. Jedinou menší výtku mají od nás středy. Ty jsou takové lehce mdlé oproti ostatním frekvencím a zde sluchátka lehce zaostávají. Oproti ostatním sluchátkům v této cenové kategorii se dávají směrem balancovaného a příjemného poslechu, který nikoho nezklame.

Při zvolení správné velikosti „špuntů“ se pohodlně nosí i delší dobu a ty správné v balení nalezne určitě každý. Z uší nevypadávají, a kdyby vypadávala, jednoduše je připnete k oblečení pomocí klipsny, aby se vám nestahovala z uší.

Meze 11 Neo jsou také vybavena mikrofonem. Záznam mikrofonu je pro uskutečňování hovorů dostačující, díky výšce jeho umístění je váš hlas zřetelný a srozumitelný.

Nošení

Sluchátka krásně padnou do uší, ovšem pokud si rádi dáváte kabel za ucho, tak se setkáte s problémem tvrdého kabelu, který má neustálou tendenci se narovnávat. Zkoušel jsem se sluchátky běhat i chodit na procházky, Meze 11 Neo jsou velmi pohodlná i po pár hodinách nošení či běhání. Sem tam, záleželo spíše na oblečení a činnosti, se stávalo, že mi sluchátka začala postupně vypadávat. To se dá vyřešit pomocí „klipsny“, která vám je zafixuje na tričku a již nebudou sjíždět.

Závěr

V této cenové kategorii kolem 1500 korun je konkurence velká, ale Meze 11 Neo jdou příjemným směrem. Celkem pěkné balení a zpracování jsou již jen třešničkou na dortu ke zvukovým projevům, která vám tato sluchátka poskytnou. Pokud neočekáváte agresivní projevy jednotlivých tónů, ale spíše příjemný a klidný poslech, nezapomeňte na rumunskou firmu Meze a jejich sluchátka Meze 11 Neo.

Za zapůjčení sluchátek za účelem této recenze děkujeme obchodu audigo.cz, kde je můžete koupit za 1590 Kč.

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Roman Pöschl

Vysokoškolák obor IT, nadšenec nových technologií a nejen mobilních, začínající audiofil... Kontakt viz FB.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat