reklama

Kantar Worldpanel – Android posiluje díky BlackBerry a Nokii

Kantar Worldpanel – Android posiluje díky BlackBerry a Nokii
2017-03-27T16:00:49+02:00
• 27. 3. 2017

Analytici z Kantar Worldpanel zveřejnili novou zprávu týkající se zastoupení operačních systémů na jednotlivých trzích. Celá statistika vychází z posbíraných dat za poslední tři měsíce konče v lednu 2017. Ty, co sledují dění v oblasti chytrých telefonů, nepřekvapí rostoucí dominance Androidu v Číně, posílení pozice u iOS na domácí půdě ve Spojených státech nebo pomalé mizení systému od Microsoftu v celosvětovém měřítku.

V USA i přes 1,8% propad vede Android s podílem 56,4 % a druhý iOS se 42 % si naopak vysloužil 2,9% nárůst. Nejpopulárnějšími značkami je Apple se Samsungem, jejichž celkový podíl činí neuvěřitelných 70 %. Poté až společnost LG s 11,1 %. Evropskému trhu (Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Španělsko) vévodí Android se 74,3 % a nárůstem 1,4 %. Jablečný iOS na druhé pozici má podíl 22,7 %.

Rapidní nárůst eviduje Android v Číně, kde aktuální podíl 83,2 % za poslední rok navýšil o úctyhodných 9,3 %. Druhá příčka opět patří systému iOS, kterému patří 16,6 % trhu. Zde největším tahounem je Huawei s podílem 26,6 %. Následuje Apple (16,6 %) a Xiaomi (14,5 %), kteří ale pomalu ztrácejí díky silné místní konkurenci, jako je Oppo nebo Vivo. Růst Androidu zřejmě bude ještě pokračovat, protože tradiční značky jako BlackBerry či Nokia již pomalu nastupují do rozjetého vlaku.

Zdroj: kantarworldpanel.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim