reklama

Gartner zveřejnil nové statistiky a BlackBerry se ozvalo

Gartner zveřejnil nové statistiky a BlackBerry se ozvalo
2017-02-20T18:00:30+02:00
• 20. 2. 2017

Společnost Gartner vydala novou statistiku, která shrnuje 4. čtvrtletí roku 2016 a srovnává jej se stejným obdobím z předchozího roku. Na čelních pozicích si tradiční výrobci drží své dominantní postavení, takže větší pozornost míří k podílu jednotlivých operačních systémů. Zveřejněná čísla hrají nejvíce v neprospěch mobilnímu Windows 10 a BlackBerry OS, za které se samotné BlackBerry postavilo oficiálním vyjádřením.

Za 4. čtvrtletí se mezi výrobci posunul Apple před konkurenční Samsung, přičemž z podílu jihokorejského výrobce ubírají ostatní výrobci z Číny. Ve vzdálené budoucnosti by se teoreticky mohl ještě Huawei a Oppo dotáhnout k první dvojici. V celkovém shrnutí loňského roku vede Samsung i přes 2% propad, za ním následuje Apple s nárůstem 1,5 %. Druhý Huawei i třetí Oppo mají za sebou úspěšný rok podtržený nárůsty.

Mezi operačními systémy si upevnil pozici Android o rovné 1 % a druhý iOS s 17,9 % navýšil podíl jen o 0,2 %. Každopádně mobilní Windows ztratil o 0,8 %, přičemž BlackBerry OS dosáhlo úplného dna. To kanadská společnost nenechala bez úplné odezvy. V reakci zmiňují současnou strategii zaměřenou na softwarové aktivity pro státní organizace či firmy a přenechání vývoje, výroby a distribuce hardwaru přes licenční model. K čínskému TCL se brzy připojí firmy BB Merah Putih a Optiemus.

Zdroje: gartner.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim