reklama

Gartner zveřejnil nové statistiky a BlackBerry se ozvalo

Gartner zveřejnil nové statistiky a BlackBerry se ozvalo
2017-02-20T18:00:30+02:00
• 20. 2. 2017

Společnost Gartner vydala novou statistiku, která shrnuje 4. čtvrtletí roku 2016 a srovnává jej se stejným obdobím z předchozího roku. Na čelních pozicích si tradiční výrobci drží své dominantní postavení, takže větší pozornost míří k podílu jednotlivých operačních systémů. Zveřejněná čísla hrají nejvíce v neprospěch mobilnímu Windows 10 a BlackBerry OS, za které se samotné BlackBerry postavilo oficiálním vyjádřením.

Za 4. čtvrtletí se mezi výrobci posunul Apple před konkurenční Samsung, přičemž z podílu jihokorejského výrobce ubírají ostatní výrobci z Číny. Ve vzdálené budoucnosti by se teoreticky mohl ještě Huawei a Oppo dotáhnout k první dvojici. V celkovém shrnutí loňského roku vede Samsung i přes 2% propad, za ním následuje Apple s nárůstem 1,5 %. Druhý Huawei i třetí Oppo mají za sebou úspěšný rok podtržený nárůsty.

Mezi operačními systémy si upevnil pozici Android o rovné 1 % a druhý iOS s 17,9 % navýšil podíl jen o 0,2 %. Každopádně mobilní Windows ztratil o 0,8 %, přičemž BlackBerry OS dosáhlo úplného dna. To kanadská společnost nenechala bez úplné odezvy. V reakci zmiňují současnou strategii zaměřenou na softwarové aktivity pro státní organizace či firmy a přenechání vývoje, výroby a distribuce hardwaru přes licenční model. K čínskému TCL se brzy připojí firmy BB Merah Putih a Optiemus.

Zdroje: gartner.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat