reklama

Toshiba začne konkurovat Samsungu v NAND pamětích

Toshiba začne konkurovat Samsungu v NAND pamětích
2017-01-30T07:40:30+01:00
• 30. 1. 2017

Špatné finanční výsledky, které táhnou společnost Toshiba do záporných čísel, zapříčinily začátek procesu, na jehož konci dojde k odštěpení divize zaměřené na výrobu NAND pamětí. Japonský výrobce se koupe v mnohamiliardových ztrátách, takže jedna ze ziskových části půjde do přímého souboje proti Samsungu. Vlastní výroba hardwarových součástek má velký význam pro jihokorejského giganta, protože přináší nejvíce financí do pokladny.

Analytici v zahraničí počítají s tím, že hlavní vedení osamostatní výrobu flash pamětí do konce března tohoto roku. Největší konkurent Western Digital, který mimo jiné v polovině minulého roku odkoupil známý SanDisk, v současné době zaujímá třetí místo na světovém trhu s podílem 17,1 %. Za to Toshiba s podílem 19,8 % bude muset zabrat, aby unikla přenechání své pozice a zároveň dohnala první Samsung s podílem 36,6 %.

Jihokorejskému výrobci v rekordním 4. čtvrtletí 2016 nejvíce pomohla právě výroba paměťových čipů do chytrých telefonů, i přes nepovedený Galaxy Note 7. To částečně živí naději pro Toshibu, která při troše obchodní šikovnosti může postupně navyšovat tržby z prodeje. Nakonec v kuloárech se ještě hovoří o možném spojení s firmou SK Hynix, jakožto pátým největším producentem pamětí RAM.

Zdroj: reuters.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim