Domů » Články »
Analytická firma SensorTower přišla s výsledky za rok 2016, které se týkají aplikací a jejich stahování nebo celkových příjmů. Přestože žebříček nezahrnuje hry, tak jsou k dispozici velmi zajímavé informace. Ke všemu si v loni do obchodu Google Play našlo cestu ještě více uživatelů, kteří byli ochotni utratit nějakou kačku za obsah, což se pochopitelně promítlo na rapidním nárůstu tržeb oproti stejnému období v roce 2015.
Mezi nejstahovanějšími aplikacemi zabral přední příčky Facebook a další aplikace v jejich vlastnictví. Celkový žebříček počítá nejen s obchodem Play, ale i jablečným App Storem. První místo tedy patří Facebooku, následuje komunikátor Messenger, WhatsApp a sociální síť Instagram. Naopak co se týká největších tržeb, tak uživatelé chytrých zařízení si jednoznačně rádi připlatí za hudební a filmové služby.
Z celkového pohledu patří první místo hudební službě Spotify, za ním následuje komunikátor Line a třetí místo zaujmul filmový Netflix. Analytikům neunikl ani samotný obchod Google Play, který ve 4. čtvrtletí roku 2016 (3,3 mld. dolarů) evidoval nárůst tržeb o úctyhodných 82 % v porovnání se 4. čtvrtletím roku 2015 (1,8 mld. dolarů). Informace kolem App Storu nejsou bohužel známy, ale můžeme předpokládat podobný scénář.
Zdroj: sensortower.com
Domů » Články »
Gionee odhalil novinku Steel 2
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Vojtěch Hořánek
19. 1. 2017, 15:58Panebože proč ty lidi stahují cleanery a battery savery! Vždyť to dělá pravý opak!
Přemysl Vaculík
Je to placebo efekt a myslí si, jak si nepomohli. Bohužel jim to člověk může vysvětlovat 100x, ale nehne to s nimi.