Domů » Články »
Ztracená či odcizená iOS zařízení mohou být nyní v ohrožení, tedy pokud se jejich noví majitelé dozví o této bezpečnostní chybě. K provedení nepotřebujete vůbec žádné speciální vybavení nebo technické „know-how“, což znamená, že to zvládne naprostý mág z ulice. Naštěstí se to dá snadno napravit – ale až se tak stane, možná se budete o svůj telefon ještě více bát.
Zakladatel německé bezpečnostní společnosti Vulnerability Lab, Benjamen Kunz-Mejri, na web přinesl speciální trik na iOS 10.1.1. Na bezpečnostní chybu byla společnost upozorněna a snažila se to novou verzí opravit, ovšem to se nepovedlo. O co tedy vlastně jde?
Když se majitel ztraceného iOS zařízení pokusí svůj telefon či tablet aktivovat přes Find My iPhone/iPad, přístroj jej dálkově dostane do režimu, které vyžaduje pro další zacházení Apple ID. Nicméně, přihlášení vyžaduje připojení k internetu, a za tímto účelem se můžete rozhodnout, zda použijete Wi-Fi či mobilní data. Útočník tedy přejde na nabídku Wi-Fi a vybere „jinou síť“. No a tady je ta chyba. Jméno a heslo síťových polí zde nemají povolený počet znaků.
Pokud si dáte dostatek práce a napíšete do pole více než 10 tisíc znaků, přístroj se zpomalí a nakonec „zamrzne“. Poté přepněte zařízení do režimu spánku a vyčkejte několik vteřin. Poté ho otevřete – tadá, právě jste na domovské obrazovce!
Tato metoda funguje jen na iOS 10.1 a iOS 10.1.1. Domovská obrazovka se však zobrazí pouze na několik vteřin, ovšem pokud si vše dobře načasujete, můžete na ní zůstat díky stisknutí Home tlačítka.
Zdroj: techcrunch.com
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Domů » Články »
Jirka Dittrich
10. 12. 2016, 15:10Paní Hani: Dnes má všechno zadní vrátka, jde jen o to, na co „veřejnost“ přijde :)
Martin Novak
10. 12. 2016, 14:19Android je otevřený i když je zamčený milá odbornice každý průměrný lapka dokáže to vaše udělátko přehrát a tudíž ukrást. Jestliže jednou příjdete o zařízení tak mu můžete dát z bohem pakliže to není blb co ho nesmaže a jede na originálu.
Tomáš Zelina
10. 12. 2016, 15:19Ano, jenže přehrání typicky vyžaduje odemknutí bootloaderu, při kterém se smažou všechna data. Tady ale bylo zařízení pouze odemčeno – útočník tak mohl číst maily, prohlížet fotky a dělat si prakticky cokoli s daty uloženými na zařízení.
Pavel Mareš
10. 12. 2016, 18:00Ne vždy. Už se mi podařilo u pár zařízení data zachovat.
Karel Čapka
Jak se ti podarilo zachovat data po faltory resetu a jejich wipnuti?
Han Ička
10. 12. 2016, 13:31Ještě že mám Android… Mít něco od Applu, asi by mě teď dost naštvalo, jak se potenciální zloděj snadno dostane k návodu. Velmi chytré tu vypsat celý návod, vážně.
Pavla Vaňková
10. 12. 2016, 22:26Tak hlavne, ze vy mate Android. K tomu navod davat ani nemusi. Ten je vseobecne znamy a zvladne ho kazdy behem par minut….Takze good luck 😂😂😂
Sou Illuminat
11. 12. 2016, 11:52To je hrozná blbost. K datům na telefonu s androidem je težší se dostat, protože zadní vrátka jako tyto jsou možná dokonce všechny vypatchované. Samozřejmě každý se do telefonu dostane pokud resetuje software, ale tím přijde o data předchozího uživatele, které jsou dle mého důležitější.