reklama

Do uzamčeného iOS se lze dostat jednoduchým trikem

Do uzamčeného iOS se lze dostat jednoduchým trikem
2016-12-10T11:26:39+02:00
• 10. 12. 2016
8

Ztracená či odcizená iOS zařízení mohou být nyní v ohrožení, tedy pokud se jejich noví majitelé dozví o této bezpečnostní chybě. K provedení nepotřebujete vůbec žádné speciální vybavení nebo technické „know-how“, což znamená, že to zvládne naprostý mág z ulice. Naštěstí se to dá snadno napravit – ale až se tak stane, možná se budete o svůj telefon ještě více bát.

Zakladatel německé bezpečnostní společnosti Vulnerability Lab, Benjamen Kunz-Mejri, na web přinesl speciální trik na iOS 10.1.1. Na bezpečnostní chybu byla společnost upozorněna a snažila se to novou verzí opravit, ovšem to se nepovedlo. O co tedy vlastně jde?

ios10

Když se majitel ztraceného iOS zařízení pokusí svůj telefon či tablet aktivovat přes Find My iPhone/iPad, přístroj jej dálkově dostane do režimu, které vyžaduje pro další zacházení Apple ID. Nicméně, přihlášení vyžaduje připojení k internetu, a za tímto účelem se můžete rozhodnout, zda použijete Wi-Fi či mobilní data. Útočník tedy přejde na nabídku Wi-Fi a vybere „jinou síť“. No a tady je ta chyba. Jméno a heslo síťových polí zde nemají povolený počet znaků.

Pokud si dáte dostatek práce a napíšete do pole více než 10 tisíc znaků, přístroj se zpomalí a nakonec „zamrzne“. Poté přepněte zařízení do režimu spánku a vyčkejte několik vteřin. Poté ho otevřete – tadá, právě jste na domovské obrazovce!

Tato metoda funguje jen na iOS 10.1 a iOS 10.1.1. Domovská obrazovka se však zobrazí pouze na několik vteřin, ovšem pokud si vše dobře načasujete, můžete na ní zůstat díky stisknutí Home tlačítka.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jirka Dittrich

10. 12. 2016, 15:10

Paní Hani: Dnes má všechno zadní vrátka, jde jen o to, na co „veřejnost“ přijde :)

Martin Novak

10. 12. 2016, 14:19

Android je otevřený i když je zamčený milá odbornice každý průměrný lapka dokáže to vaše udělátko přehrát a tudíž ukrást. Jestliže jednou příjdete o zařízení tak mu můžete dát z bohem pakliže to není blb co ho nesmaže a jede na originálu.

Tomáš Zelina

10. 12. 2016, 15:19

Ano, jenže přehrání typicky vyžaduje odemknutí bootloaderu, při kterém se smažou všechna data. Tady ale bylo zařízení pouze odemčeno – útočník tak mohl číst maily, prohlížet fotky a dělat si prakticky cokoli s daty uloženými na zařízení.

Pavel Mareš

10. 12. 2016, 18:00

Ne vždy. Už se mi podařilo u pár zařízení data zachovat.

Karel Čapka

VIP 10. 12. 2016, 18:34

Jak se ti podarilo zachovat data po faltory resetu a jejich wipnuti?

Ještě že mám Android… Mít něco od Applu, asi by mě teď dost naštvalo, jak se potenciální zloděj snadno dostane k návodu. Velmi chytré tu vypsat celý návod, vážně.

Tak hlavne, ze vy mate Android. K tomu navod davat ani nemusi. Ten je vseobecne znamy a zvladne ho kazdy behem par minut….Takze good luck 😂😂😂

To je hrozná blbost. K datům na telefonu s androidem je težší se dostat, protože zadní vrátka jako tyto jsou možná dokonce všechny vypatchované. Samozřejmě každý se do telefonu dostane pokud resetuje software, ale tím přijde o data předchozího uživatele, které jsou dle mého důležitější.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat