reklama

Aplikace Google 6.9 odhaluje mnoho nového

Aplikace Google 6.9 odhaluje mnoho nového
2016-12-10T10:20:48+02:00
• 10. 12. 2016

Uživatelé Android Auta se dočkali příjemného překvapení, když ve verzi 6.9 umožnil Google aktivovat za jízdy možnost „Ok Google“. O dalších novinkách jsme bohužel nevěděli, ovšem v APK souborech jsou celkem zajímavé věci, které stojí za připomenutí. Vypadá to, že automatické dokončování vyhledávání a nativní prohlížeč je samozřejmostí.

Chytřejší automatické doplňování

Google velmi rychle pochopil, že jeho uživatelé jsou velmi líní a neradi píšou do vyhledávače celý text. Proto se rozhodl přidat automatické doplňování hledané fráze. Jedná se o velmi efektivní způsob, jak vyhledávat na telefonu i na webu rychleji. Nicméně, někteří si mohli stěžovat, že automatické doplňování funguje jen při doslovném textu. Proto se vývojáři rozhodli implementovat doplňování, které nabídne nejen doslovné, ale také příbuzné fráze.

nexus2cee_2016-12-02-15-32-54_thumb

Zatím však není úplně zřejmé, jak vše bude vypadat a zda bude možné tuto funkci nějakým způsobem eliminovat. K dispozici nejsou ani žádné konkrétní příklady či konkrétnější vysvětlení, jak vše bude fungovat.

Vyhledávání v offline mapách

V APK souboru byly nalezeny i známky nových návrhů, které pracují na základě offline map, jež máte uložené v telefonu. Technicky vzato se jedná o to, co můžete udělat již nyní v aplikaci Mapy. Ovšem tohle má za úkol fungovat při přechodu na vyhledávání v telefonu. Každopádně, jedná se o velmi užitečnou funkci, protože pokud uživatel neví, které mapy má stažené, díky této možnosti to jednoduše zjistí.

Nativní prohlížeč obrázků

Jedná se o zcela nový text s předponou „image_viewer“, který je obsahem i v této aktualizaci. Nejedná se o převratnou novinku, která by přinášela něco úplně nového, ovšem některé návrhy mohou odbočit na návrhy, včetně receptů, produktů a videí.  K dispozici bude také možnost ukládat obrázky, nebo je dokonce sdílet s přáteli.

nexus2cee_image_thumb

Ke stažení

Instalační soubor je přímo od Googlu. Podpis souboru zaručuje, že se jedná o bezpečnou instalaci a nebylo s ničím manipulováno.

Verze: 9.6.31 beta

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat