reklama

AirPods u iFixit – opravitelnost 0/10 mluví za vše

AirPods u iFixit – opravitelnost 0/10 mluví za vše
2016-12-21T07:00:36+02:00
• 21. 12. 2016
3

Nejnovější bezdrátová sluchátka Apple AirPods mají za sebou detailní rozbor u techniků ze serveru iFixit. Jejich konečný výsledek rozhodně nepotěší, pokud by vás s nimi v budoucnu čekala návštěva odborného servisu v případě reklamace. Americký výrobce při samotném vývoji si zapomněl otevřít zadní vrátka, neboť nejsou jak rozložitelná, tak všechny součástky uvnitř nemají takřka žádné upevňovací prvky.

Technici už v úvodu museli provést řez přes plastovou konstrukci, protože sluchátka nemají jediný viditelný prvek, který by sloužil jako vstupní brána do vnitřní části. Když nebudeme zacházet do úplných detailů, tak navíc všechno při sobě drží jen díky bohaté vrstvě lepidla. Čili sluchátka jsou zničena ještě před tím, než vůbec zjistíte, co s nimi vlastně je. Ve srovnání množství lepidla a velikosti součástek, jsou jednotlivé díly velmi malé a křehké.

Za vyšší cenou může také stát drobná Li-ion baterie, kterou je skoro nemožné vypreparovat, aby nedošlo k požáru, a tak konečná recyklace není jednoduchá. Co se týče nabíjecí stanice, scénář jako přes kopírák. Konstrukce bez viditelných švů a uvnitř jeden mikroprocesor s údajně velmi nízkou kvalitou pro řízení procesu nabíjení. Pozáruční servis u AirPods vychází cenově stejně jako dvě nová sluchátka a nabíječka dohromady.

Zůstává otázkou, zda reklamace budou řešeny přímo výměnou za nové balení, či dokonce Apple kvalitativně věří svým sluchátkům takovým způsobem, že vydrží celou záruční lhůtu.

Zdroj: ifixit.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Rádoby senzace chtivý pamflet. Když už vznikla potřeba to troubit do světa, stačilo na twitter napsat „Zjistili jsme, že sluchátka nejdou opravovat“. Výpovědní hodnota by se nijak nezměnila.

Btw. čekal někdo, že se pecky do uší opravujou? (bez ohledu na výrobce)

pacakrokous paca

21. 12. 2016, 10:53

A co jste čekaly ? že tam bude šest šroubků M4 které to budou držet po kupě a vevnitř 4 šroubky M3 které budou držet na místě sadu elektronek ? to jsou články jako stehno . Co myslíte – když odejde u mobilu základní deska tak ji taky nikdo neopravuje . prostě se vyhodí a dá nová , v těch kvantech co se to dnes chrllí se nevyplatí v něčem takovém šťourat .

???????????? co dodat maximálně moderní výrobek.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim