reklama

ZTE možná půjde ve stopách Motoroly

ZTE možná půjde ve stopách Motoroly
2016-11-12T13:50:02+01:00
• 12. 11. 2016
2

Když se Motorola vrátila před lety na mobilní trh s modely, které měly takřka čistý Android, tak se společnost setkala s kladným ohlasem. Tehdy se jednalo o celkem netradiční krok, jelikož se výrobci vyžívali v úpravách systému Android. Podobný krok by mohla udělat společnost ZTE, která zvažuje nasazení čistého systému, nebo verze blížící se k čisté podobě.

IMG_1614

ZTE zveřejnilo na svých komunitních stránkách dotazník, kde se ptá, jestli uživatelé preferují čistou verzi, mírně modifikovanou nebo středně upravenou. Ačkoliv se nejedná o první anketu, kde se výrobce ptá na názory uživatelů, tato může mít trochu větší vliv.

Zatím výsledky napovídají, že si uživatelé přejí lehce upravený Android. Samozřejmě je otázkou, jak si tento výsledek přeloží ZTE – bude zasahovat do některých součástí, nebo jen vybaví Android o pár funkcí navíc a nebude zasahovat do podoby notifikační lišty, nastavení a podobně?

Anketu najdete na zteusa.com

Rozhodně by se jednalo o zajímavý krok vůči konkurenci, která se stále zaměřuje na výraznější modifikace. Navíc má šanci zaujmout ty, kteří chtějí cenově dostupnější zařízení s čistějším Androidem za rozumnou cenu. Sice zde máme mobily Pixel, ale nespadají mezi levná zařízení. Navíc Nexusy se nedočkají pokračování.

Budeme si muset počkat, jak se ZTE rozhodne a jestli zvolí novou strategii, která by mohla být úspěšná.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

12. 11. 2016, 22:04
Android aplikace

pokud by šlo o kladné drobné změny jako u Oneplus, bude to jedině dobře

Radek Vrany

25. 12. 2017, 20:43
Android aplikace

Hudba ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim