reklama

OnePlus 3 se do konce roku dočká dvou významných aktualizací

OnePlus 3 se do konce roku dočká dvou významných aktualizací
2016-11-12T09:14:00+02:00
• 12. 11. 2016

V čínské centrále OnePlus se v těchto dnech rozhodně nenudí, jelikož výrobce pracuje na novém modelu s údajným názvem OnePlus 3T. Kromě toho však OnePlus nezapomíná na svá starší zařízení. OnePlus 3, které bylo uvedeno na trh letos v červnu, se do konce tohoto roku dočká minimálně dvou větších a významnějších aktualizací, které zajisté potěší nejednoho fanouška.

IMAG0260

Již několik měsíců OnePlus interně testuje novou verzi své nástavby, jejíž poslední veřejná verze má označení OxygenOS 3.5.5 a zatím je dostupná ve formě komunitních sestavení, která jsou vydávána skrze oficiální fórum. V průběhu listopadu bude tato nástavba vypuštěna pro širokou veřejnost jako OTA aktualizace.

V nové verzi je obsaženo několik novinek, jako přepracovaný launcher s novým rozvržením levé obrazovky zvané „Shelf“. Markantnější je předělaný design notifikační lišty, nastavení a dalších zákoutí systému. Notifikační lišta mimo jiné nápadně připomíná tu z Androidu 7.0 Nougat, což zřejmě není jen náhoda.

Nepotvrzená teorie totiž hovoří o tom, že tato aktualizace je jen přípravou na druhou významnou aktualizaci, kterou je již dlouho očekávaný Android 7.0 Nougat. S ním přijde i Oxygen OS 4.x, kde x je zatím neznámá číslovka závisející na počtu předchozích sestavení. Již nyní probíhá neveřejné testování nového systému, kterého se mimo jiné i my účastníme. Široká veřejnost by se prvních komunitních sestavení měla dočkat ke konci listopadu nebo začátku prosince, podle toho, jak rychle se podaří dostatečně odladit nástavba a opravit současné chyby, kterých ale kupodivu není mnoho.

screenshot_20161111-221536

Uživatelé OnePlus 3 se mohou těšit například na nové notifikace, přepracované nastavení, režim multi-window a další novinky spjaté s Androidem Nougat. V současné chvíli se OnePlus nepouští do větších experimentů a Oxygen OS neobsahuje oproti současným komunitním verzím žádné zásadní změny, což ocení zejména fanoušci čistého Androidu, od kterého se Oxygen OS příliš neliší a nabízí jen drobné vychytávky navíc.

Android 7.0 Nougat pro OnePlus 3 bude formou OTA aktualizace vypuštěn podle dosavadních plánů ještě v letošním roce, přesnější odhad momentálně není známý. Stejně tak není zatím stanoven termín vydání nového Androidu pro starší OnePlus 2. Jeho majitelé se však nemusejí obávat, neboť i pro tento model je aktualizace plánována.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim