reklama

Fotografie z Unsplash jako pozadí pro vaše zařízení

Fotografie z Unsplash jako pozadí pro vaše zařízení
2016-11-23T07:00:52+02:00
• 23. 11. 2016

Najít v obchodě Google Play aplikaci s tapetami není takový problém, jsou jich tisíce. Trojice appek Cuto, Frame a Wallrey je přesto něčím výjimečná – jejich vývojáři si své vysoké hodnocení totiž nevydobyli na obrovském množství tapet, ale na pečlivém výběru jen těch opravdu nejlepších.

Zmiňované aplikace vychází z fotografického portálu Unsplash, který je založen na licenci Creative Commons Zero (ve zkratce to znamená, že kdokoliv může cokoliv používat a šířit zcela zdarma, a to i pro komerční účely). Všechny úžasné snímky tedy pochází od umělců z celého světa a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Cuto Wallpaper

Cuto si zakládá na minimalistickém designu, mimo jiné nabízí i něco navíc oproti aplikacím podobného rázu. Hlavní stránka je tvořena fotografiemi, přičemž zde moc dalších ovládacích prvků nenajdeme. V pravém horním rohu jsou umístěny informace o aplikaci včetně chytrého sloganu „Možná zde nenajdete hromadu obrázků, ale rozhodně najdete ty, které stojí za vyzkoušení.“

Potěší sekce se snímky, které byly označeny vlajkou jako oblíbené. Pokročilejší funkce jsou k dispozici po kliknutí na vybranou fotografii. Tady Cuto kromě klasických možností nabízí změnu expozice či nastavení fotografie jako tapetu chytrých hodinek.

cuto cuto cuto

logo-app Cuto Wallpaper sspai.com Zdarma ANDROID

Frame – Wallpapers

Frame od malajsijského vývojáře cw fei si taktéž zakládá na jednoduchosti, a ačkoliv nenabízí žádné extra funkce, výběrem pozadí ohromí. Obsahuje převážně snímky s tematikou přírody a architektury.

Prostředí se skládá ze čtyř horizontálních obrazovek, mezi nimiž se uživatel pohybuje táhnutím prstu doleva či doprava. Na první obrazovce najdeme položku Photo of the day, v překladu fotografii dne, na dalších potom populární a doporučené tapety. Čtvrtá obrazovka obsahuje informace o aplikaci, možnost ji ohodnotit či vybrat rozlišení fotografií.

frame frame frame

logo-app Frame - Wallpapers cw fei Zdarma ANDROID

WallRey – Elegant HD Wallpapers

Trojici uzavírá aplikace WallRey, která je díky velice širokému výběru fotografií vhodná pro náročnější uživatele. Nabízí podobné vlastnosti jako webové rozhraní Unsplash – denní aktualizaci a kolekce s různorodými tématy. Oproti aplikacím Cuto a Frame řadí snímky do sedmi kategorií (abstraktní, budovy, jídlo a pití, příroda, objekty, lidé, technologie).

V současnosti je na výběr více než sto tisíc fotografií ve vysoké kvalitě. Tvůrce neopomenul ani placenou Pro verzi, která však za 60 korun nenabízí žádné extra funkce.

wallrey wallrey wallrey

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat