reklama

Google Jamboard – „bílá tabule“ pod 6 000 dolarů

Google Jamboard – „bílá tabule“ pod 6 000 dolarů
2016-10-26T08:56:46+01:00
• 26. 10. 2016

Společnosti se čí dál více soustřeďují na lepší spolupráci zaměstnanců, přičemž není neobvyklé, aby se pořádaly schůzky i několikrát za týden, kde se probírají nejrůznější nápady. Mnohdy se jedná o takový týmový brainstorming (skupinová kreativní technika). K těmto účelům se používají bílé tabule (whiteboard), kde členové schůzky kreslí, čmárají a píší nápady.

Google Jamboard hero_rear_small_iowsdde-width-500

Problémem takových schůzek je mnohdy nutnost přítomnosti všech členů na konkrétním místě. Google se právě zaměřil na tento problém a vytvořil zařízení a službu zároveň. Novinka se jmenuje Jamboard a v podstatě se jedná o 55palcový monitor s dotykovou plochou a s rozlišením 4K. Součástí jsou i stylusy a speciální mazátko – ani v jednom případě není potřeba nabíjet baterie.

Na Jamboard mohou přispívat i přizvaní lidé skrze smartphony. Nechybí funkce jako rozpoznávání písma, napojení na jiné služby a podobně. Google uvádí, že cena této novinky bude pod 6 000 dolarů (pod 149 000 Kč). Už jen z tohoto pohledu je jasné, že se prodeje zaměří jen společnosti. V podstatě Jamboard bude k dispozici pro G Suite zákazníky. Novinka se bude prodávat někdy v roce 2017.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim