reklama

Fotografie z Google Pixelů trpí na „halo“ efekt

Fotografie z Google Pixelů trpí na „halo“ efekt
2016-10-28T12:21:43+01:00
• 28. 10. 2016
3

Už je zažitým zvykem, že před představením nějakého zařízení se objevují spekulace a úniky celé měsíce předem. Nově si asi budeme muset zvykat i na druhotný efekt, kdy se po uvedení objeví nějaký neduh. Zejména tehdy, kdy dochází k podrobnému testování. Bohužel ani nejnovější telefony od Googlu se neobešly bez kauzy.

Majitelé a testeři si všimli, že největší chlouba Pixelů má celkem výrazný nedostatek za určitých podmínek. Konkrétně mají být vidět na fotografiích odlesky (lens flare) a halo efekt. V podstatě se jedná o neduhy vznikající na úrovni čoček/skel. Na nových Pixelech jsou podstatně znatelnější a v porovnání s jinými smartphony jsou velmi výrazné. Web Phandroid například udělal test za stejných podmínek, kde mobily iPhone 7 a Honor 8 pořídily normální snímky, ale snímek z Pixelu obsahoval halo efekt.

screenshot_81 screenshot_82

Problém se projevuje, pokud je v záběru silnější zdroj světla. Bohužel se nejedná o softwarovou vadu. Tyto efekty jsou způsobeny zadním krycím sklem na zádech smartphonů Pixel. Ve výsledku tak nepomůže ani reklamace, jelikož se jedná o vlastnost, ne výrobní chybu.

K celé situaci se již vyjádřil zaměstnanec Googlu, který přislíbil řešení v podobě softwarové aktualizace, jež by měla odstraňovat tyto efekty z fotografií. Konkrétně bude vydaná aktualizace aplikace Fotoaparát, která bude obsahovat algoritmy na detekci a odstranění těchto neduhů. Avšak je nutné upozornit, že se oprava bude týkat jen funkce HDR+. Při běžném focení (s vypnutým HDR+) se mohou stále vyskytovat tyto efekty.

Z toho také plyne, že pokud bude pro focení použita jiná aplikace bez pokročilejších algoritmů, tak se efekty mohou vyskytovat.

Zdroje: phandroid.com, androidauthority.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Všechno se odbývá a může to být v lidech. Moc velká tolerance. Za chvíli nebudou špičkové výrobky, jen ceny.

Jirka Dittrich

29. 10. 2016, 6:42

Zřejmě se moc pospíchalo s uvedením do prodeje a lecos se dostatečně netestovalo.

Karel Čapka

VIP 28. 10. 2016, 19:35

Jak je toto nemohlo napadnou, když použijí tak divný materiál na záda? :D
A to jako neotestovali?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim