reklama

Alphabet vykázal zisk ve výši 5,1 miliard dolarů

Alphabet vykázal zisk ve výši 5,1 miliard dolarů
2016-10-28T15:32:44+01:00
• 28. 10. 2016

Už jste si u nás mohli přečíst o finančních výsledcích společností Apple, Samsung, HTC a LG. Taktéž se pochlubil i Alphabet, který se zrodil poměrně nedávno a vlastní Google. Celkové příjmy této společnosti jsou ve výši 22,5 miliard dolarů za třetí čtvrtletí tohoto roku. Zisk se vyšplhal na 5,1 miliard dolarů.

Alphabet vykázal zisk

Pokud se podíváme na meziroční srovnání, tak v příjmech si Alphabet polepšil o 20 % a zisk stoupl o 26 %. Jelikož Alphabet je tvořen mnohými divizemi, jako je například Google, Google X a jinými, tak stojí za zmínku, že ne všechny jsou výdělečné.

Pod položkou „ostatní“ se například nachází dceřiné společnosti jako Verily, Google Fiber, Google X, Nest, Calico a další. Právě tyto ostatní společnosti vykázaly příjmy ve výši 197 miliónů dolarů. Bohužel zároveň generují ztrátu v hodnotě 865 miliónů dolarů. V minulém roce byla ztráta 980 miliónů dolarů. Zde jednoduše Alphabet proinvestovává své peníze, ale naštěstí jiné dceřiné společnosti generují dostatek financí.

Například příjmy z reklamy vrostly meziročně o 18 % a segment zahrnující například Google Store si polepšil o 39 %. Kromě toho představenstvo Alphabet rozhodlo, že v dohledné době odkoupí akcie v hodnotě 7 miliard dolarů.

Zdroje: androidauthority.com, engadget.com, androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim