reklama

Samsung Galaxy Note 7 má další problém?

Samsung Galaxy Note 7 má další problém?
2016-09-25T09:31:09+01:00
• 25. 9. 2016
3

Samsung to letos opravdu nemá jednoduché. Hned po uvedení Galaxy Note 7 se pustili mnozí do testování a někteří Youtubeři se zaměřili na odolnost. U ní se došlo na to, že samotné sklo není tak pevné jako u předchozího modelu. Tento nedostatek byl následně zastíněn problémem vybuchujících baterií, který vyústil v masivní výměnný program po celém světě.

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f211834%2fsamsungnote7exploded

Právě v tomto okamžiku si Samsung nemůže dovolit další kauzu u jeho top modelu. Už nyní ztrácí nemalé finanční prostředky a potřebuje, aby se Galaxy Note 7 prodával co nejrychleji a co nejvíce. Zatím nevíme, jestli zde máme další velký problém, ale rozhodně se nejedná o pozitivní záležitost pro Samsung.

V Jižní Koreji už běží výměnný program. Avšak se objevili uživatelé, kteří mají problémy i s vyměněnými kusy. Konkrétně reportují, že se mobily přehřívají, případně se vybíjí i v momentu, kdy jsou napojeny na nabíječky. V některých případech se nenabijí ani přes noc, přičemž baterie nedosáhne ani na 10 % nabití.

Mluvčí společnosti Samsung uvedl, že tento problém se netýká baterií a je spojen s úplně něčím jiným. Není tak jasné, jestli se jedná o hardwarový nebo softwarový problém. Zatím se tyto případy objevily jen v Jižní Koreji.

Management Samsungu může jen doufat, že se nejedná o další kauzu spojenou se všemi kusy Galaxy Note 7. Pravděpodobně by to znamenalo totální fiasko a výrobce by mohl zapomenout na tento model.

Zdroje: wsj.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

stejně už jenom kvůli těm bateriím ten mobil má špatné jméno a taky můj zájem o něj opadl a holt si počkám se svým starým note 3 až na note 8.

Pavel Varga

25. 9. 2016, 9:39
Android aplikace

IMHO je tohle falešná zpráva. Objevila se informace od nějakého chlapíka z Koreje, co mohla klidně být smyšlená, a světová média ji v rámci trendu, kdy se každý den píše o Note 7 a jeho problémech s bateriemi, převzala. Bez velkého ověřování, zkrátka protože na to lidé kliknou.
Mimochodem odkaz na zdroj Android Authority pod článkem odkazuje na error 404, možná ho AA smazalo.

Přemysl Vaculík

25. 9. 2016, 9:43

No, počkal bych s tímto výrokem, jelikož WSJ přišlo s touto informací, přičemž na jejich otázky reagoval mluvčí společnosti.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim