reklama

Samsung Galaxy Note 7 má další problém?

Samsung Galaxy Note 7 má další problém?
2016-09-25T09:31:09+02:00
• 25. 9. 2016
3

Samsung to letos opravdu nemá jednoduché. Hned po uvedení Galaxy Note 7 se pustili mnozí do testování a někteří Youtubeři se zaměřili na odolnost. U ní se došlo na to, že samotné sklo není tak pevné jako u předchozího modelu. Tento nedostatek byl následně zastíněn problémem vybuchujících baterií, který vyústil v masivní výměnný program po celém světě.

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f211834%2fsamsungnote7exploded

Právě v tomto okamžiku si Samsung nemůže dovolit další kauzu u jeho top modelu. Už nyní ztrácí nemalé finanční prostředky a potřebuje, aby se Galaxy Note 7 prodával co nejrychleji a co nejvíce. Zatím nevíme, jestli zde máme další velký problém, ale rozhodně se nejedná o pozitivní záležitost pro Samsung.

V Jižní Koreji už běží výměnný program. Avšak se objevili uživatelé, kteří mají problémy i s vyměněnými kusy. Konkrétně reportují, že se mobily přehřívají, případně se vybíjí i v momentu, kdy jsou napojeny na nabíječky. V některých případech se nenabijí ani přes noc, přičemž baterie nedosáhne ani na 10 % nabití.

Mluvčí společnosti Samsung uvedl, že tento problém se netýká baterií a je spojen s úplně něčím jiným. Není tak jasné, jestli se jedná o hardwarový nebo softwarový problém. Zatím se tyto případy objevily jen v Jižní Koreji.

Management Samsungu může jen doufat, že se nejedná o další kauzu spojenou se všemi kusy Galaxy Note 7. Pravděpodobně by to znamenalo totální fiasko a výrobce by mohl zapomenout na tento model.

Zdroje: wsj.com, androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

stejně už jenom kvůli těm bateriím ten mobil má špatné jméno a taky můj zájem o něj opadl a holt si počkám se svým starým note 3 až na note 8.

Pavel Varga

25. 9. 2016, 9:39

IMHO je tohle falešná zpráva. Objevila se informace od nějakého chlapíka z Koreje, co mohla klidně být smyšlená, a světová média ji v rámci trendu, kdy se každý den píše o Note 7 a jeho problémech s bateriemi, převzala. Bez velkého ověřování, zkrátka protože na to lidé kliknou.
Mimochodem odkaz na zdroj Android Authority pod článkem odkazuje na error 404, možná ho AA smazalo.

Přemysl Vaculík

VIP 25. 9. 2016, 9:43

No, počkal bych s tímto výrokem, jelikož WSJ přišlo s touto informací, přičemž na jejich otázky reagoval mluvčí společnosti.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat