reklama

Google plánuje spustit pilotní program spolujízdy v San Franciscu

Google plánuje spustit pilotní program spolujízdy v San Franciscu
2016-09-02T11:33:20+02:00
• 2. 9. 2016

Již před více než rokem jsme vás informovali o tom, že Waze testuje v Izraeli možnost spolujízdy. V květnu letošního roku spustil Google podobný pilotní program v San Franciscu. Zaměstnanci ze stejné společnosti dojížděli do práce společně na základě aplikace Waze. Na podzim tohoto roku by se měl tento pilotní program v oblasti San Franciska rozrůst.

google-waze

Podstatou pilotního programu je snaha Googlu zapojit  do něj co nejvíce řidičů v oblasti San Francisca. Prozatím je počet omezen na 25 000 zaměstnanců pracujících v této oblasti. Řidič se může pomocí aplikace zapsat na seznam řidičů. Na základě uživatelských zkušeností budou řidiči hodnoceni. Tím tak dojde k oddělení těch dobrých od špatných. Za každou jízdu dostane samozřejmě řidič určitý finanční obnos.

Dle The Wall Street Journal Google plánuje do projektu zapojit i autonomní vozidla. Je více než jasné, že spuštěním této služby se americký gigant snaží konkurovat například službě Uber. A není divu. Waze v současnosti využívá okolo 65 milionů aktivních uživatelů. Sama služba je tak více než důstojným základem pro spuštění podobné služby.

Zdroje: wsj.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat