reklama

Facebook přidává filtry pro fotky a videa podobné Snapchatu

Facebook přidává filtry pro fotky a videa podobné Snapchatu
2016-08-08T07:00:29+01:00
• 8. 8. 2016

Instagram, vlastněný Facebookem, nedávno spustil svoji vlastní funkci Stories neboli sdílení foto/video příběhů z vašeho dne. Zmíněná funkce je prakticky stejná jako u konkurečního Snapchatu. A stejně tak se chce Snapchatu připodobnit i Facebook a kopíruje od něj některé osvědčené funkce.

Facebook-Live-Filters-790x507

S čím Facebook přichází?

Nová funkce, v podobě filtrů na obličeje a na samotné prostředí fotky při focení či pořizování videa, je zatím testována pouze v Kanadě. Současná nabídka filtrů je tematicky přizpůsobena probíhající letní olympiádě v Riu. Jedná se o různé druhy bannerů, rámečků či nálepek na obličej, které se přizpůsobují pohybům vašeho obličeje.

Samotná facebooková aplikace nabádá uživatele, aby si vyzkoušeli nové kreativní foto efekty a sdíleli svoji radost z LOH v Riu. Doposud se však nejedná o žádné samovymazávací fotografie či 24hodinové příběhy, jak jsou uživatelé zvyklí z aplikace Snapchat.

ImageJoiner-2016-08-04_at_4.12.33_PM.0

Facebook se poslední dobou více zaměřuje na video obsah své sociální sítě. U již zmíněných filtrů můžeme očekávat nějaké další změny před celosvětovým spuštěním, avšak již teď můžeme sledovat, jaké další přídavky vývojáři vymyslí, aby pobídli své uživatele ke tvorbě dalšího, zajímavějšího video obsahu.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim