reklama

Mobilní Office pro Android se dočkal několika změn

Mobilní Office pro Android se dočkal několika změn
2016-07-29T07:37:39+01:00
• 29. 7. 2016

V poslední aktualizaci, kterou si pro Android uživatele připravila redmondská společnost, se mobilní kancelářský balík Office dočkal několika novinek. Jednou z nich je například možnost barvení, která je obohacena několika dalšími menšími dodatky. Nicméně, nikoho zřejmě nepřekvapí, když vypíchneme tu nejlepší novinku, která se v aktualizaci nachází. Ano, řeč je o nové možnosti ukládání souborů na SD kartu.

Microsoft office

Přestože si uživatelé androidí platformy mohou užívat svých souborů také na SD kartě, nejvíce vzrušující část je překvapivě funkce barvení. Jak již název napovídá, jedná se o digitální inkoust. Nově tak můžete kreslit nejen prstem, ale též stylusem. Stejně tak, jak můžete vidět na obrázku níže. Máte-li telefon nebo tablet s aktivním digitizérem, jako například série Note od Samsungu, budou tyto funkce podporovat také citlivost a tlak stisku. Tato „fičura“ je dostupná nejen v aplikaci Word, ale taktéž v PowerPointu a Excelu.

Soubory nově také na SD kartě

Druhou zmiňovanou novinkou je schopnost ukládat soubory na SD kartu. Ano, je pravda, že většina Office souborů nezabírá příliš velké místo v úložišti, ovšem i tak by se mohlo jednat o velmi užitečnou možnost, kterou můžete využít například při přenosu SD karty do jiného zařízení, kde soubory otevřete. Funkce je dostupná pouze pro uživatele Androidu 5.0 a novější.

Novinkou je mimo jiné také přepracovaný editor tabulek. Nyní již nebude automaticky obtékat text při snaze psát do jednotlivé buňky, a pokud chcete přesunout tabulku, můžete jí libovolně přetáhnout.

Microsoft Office

Novou aktualizaci najdete v obchodě s aplikacemi (Obchod Play). Pokud jste ji ještě nestáhli, máte nejvyšší čas tak učinit.

logo-app Microsoft Word Preview Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app PowerPoint pro tablet Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft Excel pro tablet Microsoft Corporation Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim