reklama

Microsoft „osekává“ Windows Phone divizi

Microsoft „osekává“ Windows Phone divizi
2016-07-29T10:32:09+01:00
• 29. 7. 2016

Ještě minulý rok se dal považovat Windows Phone/Windows 10 Mobile jako nadějný projekt. Mluvilo se o jednoduché portaci aplikací z jiných platforem, dalších smartphonech a podobně. Od té doby došlo na několik změn a poslední informace spíše naznačují větší úpadek.

Microsoft „osekává“ Windows Phone divizi

Mohli jsme si myslet, že se Microsoft zaměří na svůj mobilní operační systém, aby byl více konkurenceschopný, ale nebude to mít lehké. Zejména nyní, kdy opět propouští hlavně z mobilní divize. Už v květnu bylo propuštěno 1850 zaměstnanců. Nyní se dozvídá dalších 2 850 lidí, že jejich pracovní smlouva skončí během jednoho roku – konkrétně budou propuštění k červnu příštího roku.

Ačkoliv se jedná o velké číslo, které bude mít dopad na mobilní divizi, tak v celkovém důsledku se jedná o snížení stavu o 2,5 %. Některé povinnosti těchto zaměstnanců přejdou na divizi Surface.

Zvláštní načasování

Microsoft pořádal interní setkání zaměstnanců v Orlandu, kde vystoupil Justin Timberlake i s písničkou Cry Me a River. Týden na to Microsoft oznámil snižování stavů.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim