reklama

Kontrola nad skupinovými konverzacemi pro Hangouts

Kontrola nad skupinovými konverzacemi pro Hangouts
2016-07-28T07:20:31+01:00
• 28. 7. 2016

Chatovací služba Hangouts je tu s námi již nějaký ten pátek. Můžeme si díky ní dopisovat na sociální síti Google Plus, nebo ji využít pro pracovní účely. A právě dnešní článek se bude zabývat tím, jak se Google snaží trochu více přizpůsobit Hangouts pro pracovní příležitosti. Ať už se tak bavíme o pracovních schůzkách, poradách nebo jen běžných skupinových konverzací.

Sdílení Hangouts skupiny skrze odkaz

link share combined

Účastníci skupinových konverzací mohou nyní sdílet odkaz, skrze nějž lze pozvat další uživatele. Jedná se o poměrně užitečnou funkci, pokud chcete postupně zvát určité uživatele a dovolit jim se rozhodnout, zda se do konverzace připojí, či nikoliv. Hlavní administrátor tak má možnost vytvořit krátký odkaz a ten rozesílat těm, kteří by měli být přizváni.

Vyhledávání uživatele či skupiny

Pro jednodušší přidání účastníků bylo rozhodnuto nejen využít možnosti sdílení odkazu, ale i vylepšení vyhledávání daných uživatelů. To ale není vše. Od nové verze můžeme vyhledávat i název skupinové konverzace, nebo konkrétního člověka, který k ní je připojen – dle uživatele tedy lze vyhledat konverzaci. Tato funkce je prozatím dostupná na Androidu a ve webové verzi. Aktualizace pro iOS je však již na cestě.

GroupSearch Cropped

Další ovládací prvky

Pokud skupinový rozhovor opustí člen týmu, bylo by možná zapotřebí jej odstranit a znemožnit mu tak číst historii konverzace nebo dostávat oznámení ohledně nových zpráv. Nyní každý, kdo bude přímo pozván do skupiny, má práva na odebírání přístupu ostatním členům. Následně lze již odebraného uživatele vrátit pouze tak, že jej přímo pozvaný člen vrátí do skupiny.

Remove from Group cropped

A nakonec ještě pár slov pro administrátory. Nové změny ve službě nekončí, a pokud se potřebujete dozvědět více, doporučuje se navštívit pomocné centrum pro nastavení chatu. Různé funkce popsané výše se postupně rozšíří na všechny platformy, kdy sdílení odkazů je již nyní dostupné všude a vyhledávání skupin teprve přijde na iOS. Google nás též upozorňuje, že novinky budou přibývat a máme se na co těšit.

Zdroj: googleappsupdates.blogspot.cz

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim