reklama

Android 7.0 zachycen pro Huawei P9 (beta)

Android 7.0 zachycen pro Huawei P9 (beta)
2016-07-28T07:39:54+01:00
• 28. 7. 2016
2

Android 7.0 bude představen někdy ve třetím čtvrtletí tohoto roku. V tuto chvíli je k dispozici poslední developer preview verze pro majitele vybraných Nexus zařízení. Mnozí výrobci již testují Android 7.0 a můžeme jen čekat, kdy uvolní aktualizaci. Výjimkou není ani Huawei, který interně testuje betaverzi. Bohužel pro tohoto výrobce, unikla beta systému Android 7.0 pro smartphone Huawei P9 (recenze).

huawei p9 android nougat

Konkrétně se jedná o zachycenou OTA aktualizaci, která je již nyní dostupná na XDA Developers. Pokud patříte mezi zkušenější uživatele, můžete si ji stáhnout do zařízení a provést aktualizaci. Získáte tak ještě nedokončenou verzi Androidu 7.0, která nemusí být zcela funkční, avšak obsahuje zajímavé novinky.

Samotná nadstavba EMUI 5.0 byla vylepšena, zejména došlo na optimalizaci kamery a správy spotřeby energie. Byl přidán mód pro více uživatelů s přihlédnutím na bezpečnost dat a ochranu soukromí. Interaktivní gesta prošla optimalizací a je začleněna technologie ROG pro úsporu energie – snižuje rozlišení displeje pro snížení spotřeby.

Pokud se rozhodnete instalovat tuto testovací neveřejnou verzi, zřejmě se zarazíte, jaká verze systému je hlášena v informacích o telefonu. Ukazuje se totiž Android 5.1, ale jde jen o kamufláž. Aplikace CPU-Z jasně hlásí, že se jedná o Android 7.0.

mate-8-4 mate-8-2 mate-8-1 mate-8-3

Jestliže vyzkoušíte tuto verzi, není jisté, jestli dostanete další OTA aktualizaci. Pravděpodobně bude nutné, abyste pak přešli ručně na vyšší verzi, nebo se vrátili na stabilní verzi.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Kvet

28. 7. 2016, 10:07

ROG je už součástí verze s marshmallow

Přemysl Vaculík

VIP 28. 7. 2016, 10:22

Díky, upravil jsem.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim