reklama

Qualcomm požaduje po Meizu zaplacení pokuty za porušení patentů

Qualcomm požaduje po Meizu zaplacení pokuty za porušení patentů
2016-06-29T07:45:28+02:00
• 29. 6. 2016

Výrobce mobilních technologií Qualcomm žádá po čínské společnosti Meizu zaplacení pokuty za porušení patentů. Konkrétně žádá Qualcomm zaplacení 520 milionů CNY (pozn. čínský juan). Celá situace byla již předána k čínskému soudu.

Meizu logo

Může se jednat o poměrně zajímavý požadavek, a to z toho důvodu, že Meizu nepoužívá ve svých zařízeních Qualcomm procesory. Americká společnost však podle všeho našla důkazy o tom, že Meizu využívá jiné patenty, u kterých neobdržela povolení nebo nezaplatila poplatek.

Meizu již reagovalo na vzniklou situaci oficiálním vyjádřením. V něm stojí, že si společnost vždy zakládala na ochraně duševního vlastnictví a nikdy neodmítla zaplatit za držení patentů. Meizu zároveň vyjádřilo lítost nad tím, že Qualcomm předala celou situaci k soudu. Společnost se odvolává především na to, že obě společnosti spolu již delší dobu vedou diskuzi o tom, jak problém vyřešit.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim