reklama

Oysters SF – nový zástupce systému Sailfish OS

Oysters SF – nový zástupce systému Sailfish OS
2016-06-14T07:00:51+02:00
• 14. 6. 2016

Operační systém Sailfish OS, za jehož vývojem stojí především bývalí zaměstnanci z mobilní Nokie, si našel cestu do dalšího telefonu. Finská platforma se zatím nedostala na vytoužené výslunní, přestože do dnešní doby dostala od řady výrobců již dostatek volného prostoru k předvedení. Nové zařízení vydal jeden z nasmlouvaných partnerů, který je na jedné lodi s Jollou. Novinka nesoucí jméno Oysters SF bude oproti ostatním modelům se Sailfish OS zapadat k elitě.

Oysters SF

Přední panel disponuje 5palcovým IPS displejem s HD rozlišením. Pohonnou jednotku tvoří osmijádrový procesor MT6753 od MediaTeku taktovaný na frekvenci 1,3 GHz, ke kterému je napojen 2GB operační paměť RAM a 16GB úložiště. Interní úložiště rozšíříte paměťovou microSD kartou jen o dalších 32 GB. U celé konstrukce vyniká udaná tloušťka 9 mm nebo hmotnost 140 gramů. Výdrž telefonu udává Li-Ion baterie s kapacitou 3 000 mAh.

Zadní části nechybí 13megapixelový senzor fotoaparátu a přisvětlovací LED dioda. Mezi ostatní specifikace patří například přední 5megapixelová kamerka, podpora sítí 4. generace (cat. 4), funkce dual-SIM, GPS, A-GPS a GLONASS. První kusy zařízení zamíří do Ruska za prozatím neznámou cenu. Nakonec zůstává nevyřešenou otázkou, zda se později telefon dostane přes hranice.

Zdroj: helpix.ru

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat