reklama

OneCompute udělá z Moto Z mini počítač

OneCompute udělá z Moto Z mini počítač
2016-06-14T07:08:16+02:00
• 14. 6. 2016
1

Před několika lety se Motorola pokoušela změnit svět smartphonů a notebooků zajímavým spojením mobilu a rozšiřujícího zařízení. Šlo o Motorolu Atrix s Laptop Dock (na obrázku níže). Bohužel se tento nápad nesetkal s úspěchem. Od té doby jsme zde měli několik dalších pokusů, přičemž poslední pochází z dílny Microsoftu – Continuum. Nyní se ukazuje, že Motorola (respektive Moto v rámci Lenova) zkusí druhý pokus s OneCompute.

image04

OneCompute zapadá do rodiny MotoMods, což jsou rozšíření pro smartphony Moto Z. Díky jednoduchému uchycení na mobil se může jednat o zajímavou alternativu k Windows 10 Mobile. OneCompute se skládá ze dvou částí. První z nich se uchytí k Moto Z, přičemž obstarává základní komunikaci a obsahuje taktéž baterii navíc.

OneCompute

Druhá část slouží jako dock, přičemž je k ní připojený malý hub zajišťující tři USB 2.0 porty, HDMI a napájení. Spojení obou částí probíhá bezdrátově pomocí specifické technologie Kiss, jenž poskytuje přenosovou rychlost 6 Gbps. To stačí na komunikaci s perifériemi a přenosem obrazu. Kromě toho dock zajišťuje bezdrátové nabíjení Moto Z.

dock-hands-100665608-orig OneCompute-Dock-Mod-phone

Díky novinkám v Android N lze takto udělat z Moto Z malý přenosný počítač. V tuto chvíli je OneCompute ve fázi vývoje, ale z ukázek a dalších informací vyplývá, že nemá daleko k dokončení.

Zdroj: pcworld.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Strnadel

14. 6. 2016, 23:19

Motorola atrix :-D psal se rok 2011 :-D predbehlo to dobu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim