reklama

LG nabízí bezpečnostní bulletin

LG nabízí bezpečnostní bulletin
2016-06-12T09:30:56+02:00
• 12. 6. 2016
2

Velký rozruch vyvolala kauza kolem Stagefright, po němž se začala brát bezpečnost chytrých zařízení znatelně více vážně. Není se čemu divit, že tedy LG začalo nabízet nový bezpečnostní bulletin, a jde tak ve stopách Googlu či Samsungu. LG přímo ukazuje, jaké viry mohou či nemohou poškodit určité zařízení, navíc jsou jako bonus seřazeny podle závažnosti.

stagefright

Bohužel mezi uživatelem a výrobcem stojí mnohdy ještě dopravce, respektive prodejce. U nás můžeme znát T-Mobile, O2 či Vodafone. Ačkoliv tak LG i Samsung nabízí možnost rychlých aktualizací, co možná nejdříve poté, co ji vydá Google, záleží ještě na prostředníkovi, který vše brzdí a aktualizace tak mohou uživateli přijít klidně o měsíc později – což je ještě ta lepší varianta.

Také vyvstává otázka, zda výrobci opravdu dodrží své slovo a budou dodávat měsíční aktualizace, nebo zda se nezapomene na starší modely ihned, jak vyjde nové zařízení. Můžeme být však rádi, že se postupně všechny společnosti připojují do podobného programu, kdy je myšleno hlavně na bezpečnost uživatele. Nyní už zbývá jen čekat. Jen čas tak ukáže, kolik pravdy na oněch měsíčních aktualizacích vlastně je.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Zajímavý článek, jen je zde špatně uvedeno „vir Stagefright“, nejedná se o vir, ale o službu v Androidu umožňující přehrávání médií (v ní byly bezpečnostní chyby, které se využívaly k napadení Androidu) https://source.android.com/devices/media/index.html

Pavel Mareš

12. 6. 2016, 13:47

Děkuji, samozřejmě máte pravdu. :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim