Zkratky v Androidu N nebudou v konečné verzi

Zkratky v Androidu N nebudou v konečné verzi
2016-05-21T07:13:14+02:00
• 20. 5. 2016

V dubnu jsme se dozvěděli, že Android Preview 2 přichází s nativní podporou Vulkanu, Emoji 9, oprava chyb byla samozřejmostí, ovšem velkou novinkou jsou zkratky pro aplikace, jež jsou založeny na gestech. Stačilo by tak přejetím prstem vlevo či vpravo, podržet prst na ikoně nebo rychle poklepat a spustila by se žádaná akce, kterou by mohl nastavit vývojář. Nicméně ještě než se funkce dostala k vývojářům, natož k uživatelům, už nám ji Google opět bere.

android-n

Podle nejnovějších zpráv se Google rozhodl zkratky v launcheru Androidu N zatrhnout, což potvrzuje i prohlášení: „Rozhodli jsme se funkci zkratek odložit pro budoucí verze Androidu.“ Vše tak není ztraceno, ale je do určité míry jisté, že v Androidu N se zkratek nedočkáme, což je nemilá zpráva, jelikož se jednalo o jednu z novinek, která opravdu nadchla. Zdá se tak, že ostrý provoz této funkce byl odložen z rozumného důvodu.

Prozatím si můžete s funkcí hrát, jelikož je přítomna v aktuální preview verzi Androidu N. Avšak Google říká, že API, která tuto funkci obsahuje, bude v další veřejné verzi odstraněna, takže užívejme, dokud je.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat