reklama

Vědecký žurnál – aplikace pro získávání vědeckých údajů z okolí pomocí smartphonu

Vědecký žurnál – aplikace pro získávání vědeckých údajů z okolí pomocí smartphonu
2016-05-26T13:20:14+02:00
• 26. 5. 2016

Vědecký žurnál je nová aplikace od Googlu, která má u lidí podpořit pohled na vědu a zpřístupnit jednoduché pokusy každému člověku. Hlavní předností je si vše zaznamenávat do zařízení a hlavně si dělat jednoduše hlasové či textové poznámky.

googles-science-journal-the-app-to-bring-out-your-inner-scientist

Tato aplikace pro vyhodnocování všech fyzikálních veličin využívá senzory vašeho zařízení, jako jsou senzory okolního světla, senzory pohybu nebo mikrofon. Všechny tyto údaje jsou zpracovávány do přehledných grafů a převáděny na základní jednotky, jako například luxy neb metr za sekundu. Každá získávaná veličina má pod znáčkem info, kde  je vysvětlené, co se děje, a snaží se tak vysvětlit princip fungování, jelikož je to aplikace od Googlu, tak je výhodou, že má i českou lokalizaci, včetně všech vysvětlivek a nápověd.

image02

Pokud by někomu nestačily základní senzory, tak si může může bezdrátově připojit další senzory či složitější sestavy běžící na sestavě Arduino.

Zájem Googlu o to, aby se lidé zajímali o vědu, je opravdu znatelný, jelikož se snaží vědu podněcovat již v útlém věku, například Google uspořádal velkou akci, kde si děti mohly hrát a přitom se vzdělávat v různých oborech vědy.

logo-app Vědecký žurnál Marketing @ Google Zdarma ANDROID

Zdroj: googleforeducation.blogspot.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat