reklama

Android VR jako samostatné zařízení na Google I/O

Android VR jako samostatné zařízení na Google I/O
2016-05-13T07:00:51+01:00
• 13. 5. 2016
2

Google ve svých laboratořích mnohdy vytváří velmi zajímavé projekty. S jedním jsme se již dávno seznámili, jmenuje se Card Board. Jde o krabičku za pár korun, díky níž máte Virtuální Realitu (VR) opravdu na dosah ruky. Nyní se však dozvídáme o novém projektu nazvaném Android VR a prozatím nikdo neví, čeho se nám přesně dostane.

Android VR

Momentálně máme i jako zdroj informací Petera Rojase, což je jedna z hlav technologický blogů jako Engadget a Gizmodo. Prý se máme těšit přímo na platformu s názvem Android VR, která bude mít k sobě rovnou i samostatné zařízení – to by však mělo fungovat nezávisle na telefonu. Vše by mělo být odhaleno na letošním Google I/O, které proběhne za pár dní. Zdá se to jako trochu nezvyklí krok, jelikož doposud jsme viděli víceméně pouze platformy, které nesly v názvu Android (Android Wear, Android@Home, Android TV, Android Pay nebo Android Auto).

Rojas také říká, že by se mělo jednat o ještě lepší zážitek než s Gear VR. To je ovšem velmi rozporuplné, protože to prý jen slyšel, ale sám nezkoušel. Nicméně mezi další informace patří i to, že by se mohl objevit nový kontroler, který by měl připomínat, ne-li být na stejném principu, jako již dostupný Vive. Ten zaujal značnou část uživatelů a dává uživateli možnost si VR značně zpříjemnit.

VR by měl též podporovat nový Android N. Je bohužel více otázek, než odpovědí a všichni začínáme být zvědaví, jak Google chce svůj výtvor dále posunout a rozšířit uživatelům možnosti. Můžeme se tak těšit na nové zařízení? Novou platformu? Nebo snad kontroler? To vše se dozvíme už za týden na letošním Google I/O.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Marek Hal

13. 5. 2016, 14:00
Android aplikace

Možná by to mohlo být takové plnohodnotnější (a taky dražší) Google Cardboard…

JARDA ŠIMEK

13. 5. 2016, 7:52
Android aplikace

Jsem zvědav z čím přijdou

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim