reklama

Google získává bývalého CEO Motoroly

Google získává bývalého CEO Motoroly
2016-04-29T06:35:14+02:00
• 29. 4. 2016

Google se chce více zaměřovat na hardwarové produkty. Sice to neznamená, že se z tohoto softwarového a vyhledávacího giganta stane plnohodnotný výrobce, ale chce svým produktům dopřát více pozornosti. K tomu by mohl napomoci i Rick Osterloh, který nastoupuje do Googlu na pozici Senior Vice President v oblasti hardwaru.

Přímým nadřízeným bude Sundar Pichai, přičemž Rick Osterloh bude mít na starost Nexusy, Chromecast a Glass. Taktéž bude v rámci této divize zakomponovávat OnHub a Chromebooky. Nevyhne se ani experimentální divizi ATAP. Dalo by se tak říci, že veškerý hardware v Googlu bude pod velením jedné osoby, což by mohlo vést k ucelenosti a jednotné strategii.

Rick Osterloh

Rick Osterloh nenĂ­ žádnĂ˝m nováčkem na poli hardwarovĂ˝ch produktĹŻ. V jeho kariĂ©Ĺ™e najdeme pozice například pod Amazonem ale zejmĂ©na pod Motorolou. K tĂ©to legendárnĂ­ spoleÄŤnosti se prvnÄ› pĹ™ipojil v roce 2007 a mÄ›l na starost produkty s Androidem. Na chvĂ­li se pĹ™emĂ­stil do Microsoftu, kde vedl divizi zastĹ™ešujĂ­cĂ­ Skype, ale nakonec se vrátil do Motoroly, tentokrát pod taktovkou Googlu. Nakonec se stal CEO Motoroly a v momentu, kdy se Lenovo stalo novĂ˝m majitelem, odešel – nynĂ­ vĂ­me proÄŤ.

Rick Osterloh

Mimo jiné, Rick Osterloh je členem správní rady společnosti Lytro, která má na svém kontě nejedno zajímavé zařízení pro focení. Snad se Rick Osterloh vyplatí Googlu a my budeme svědky posunu k lepšímu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim