reklama

Google Spaces – projekt zaměřený na skupinový chat

Google Spaces – projekt zaměřený na skupinový chat
2016-04-03T10:15:31+01:00
• 3. 4. 2016
1

V poslední době jsme zaznamenali, že některým uživatelům se otevírá aplikace Google+ na kartě sbírky. Reakce jsou spíše záporné a vlastně nikdo neví, jestli se jedná o chybu, nebo přípravy na budoucí funkce. Mezitím se objevily informace o Google Spaces, což by měl být nový nástroj na hromadnou komunikaci.

V podstatě by se dalo říci, že si Google pohrává s chatem více osob, které spojuje jedno téma – tak trochu návrat dob minulých. Google Spaces obsahuje různá témata, kde mohou uživatelé diskutovat mezi sebou bez nějakých složitějších vazeb jako „přátelství“ na sociální síti apod. Uživatelé si také mohou vytvářet vlastní témata.

Google Spaces

V současnosti by měl být komunikační nástroj v testování v rámci Googlu běžící na uzavřených serverech. Tudíž pátrání po instalačním balíčku aplikace by bylo zbytečné – prostě by nefungovala mimo uzavřenou síť. Z dostupných náhledů by se mohlo odvodit, že se jedná o rozšíření sekce Sbírky na Google+, ale je to jen můj předpoklad.

Zatím není jisté, jestli se Google Spaces někdy dostane na veřejnost. Možná se jedná jen o interní projekt pro komunikaci, na kterém si vývojáři zkouší nové postupy nebo mechanismy. Uvidíme, jestli se dočkáme nějakého objasnění na konferenci Google I/O.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Kopecký

4. 4. 2016, 23:44
Android aplikace

Super by bylo, kdyby to nějakým způsobem mohlo nahradit groups.google.com. Ten design je opravdu pravěký.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim