reklama

Apple vyrábí iPhone SE za nízkou cenu

Apple vyrábí iPhone SE za nízkou cenu
2016-04-10T11:50:51+01:00
• 10. 4. 2016
3

Bylo jen otázkou času, kdy po prvním rozebrání iPhonu SE, bude upřesněna jeho výrobní hodnota. Jak je všeobecně známo, že si společnost Apple nechá za všechna svá zařízení pořádně zaplatit, tak ani v tomto případě tomu není určitě jinak. Analytici z IHS tedy nepřišli s nijak překvapivou zprávou. Ovšem od prvopočátku kolují internetem zprávy s tím, že kalifornský výrobce může ve vybraných částech použít součástky ze staršího iPhonu 5s.

iPhone SE

Konečná zpráva z provedené analýzy přichází s cenou pouhých 160 dolarů (tj. cca 3 794 Kč) za jeden vyrobený iPhone SE v 16GB variantě, který lze pořídit od 399 dolarů (tj. cca 9 461 Kč). Částka samozřejmě nezahrnuje náklady týkající se vývoje, logistiky, marketingu apod. Pokud se zaměříme na verzi s větší kapacitou, tak Apple si u nich výrazně zvýšil marži. Například 64GB verze stojí konečného zákazníka 499 dolarů (tj. cca 11 832 Kč).

Přitom náklady jsou jen o 10 dolarů (tj. cca 237 Kč) větší. Čili Apple nedá určitě v dohledné době přednost paměťovým kartám, když bude opět generovat doslova astronomické zisky. Leda by šel cestou vlastních paměťových karet, za které si nechá pořádně zaplatit jako třeba za originální Lightning kabel. Všechno je nyní hudbou budoucnosti. Každopádně Apple po dlouhém čekání má malý iPhone, nasadil poměrně dobrou cenu, takže se nechme překvapit s prodejními čísly.

Zdroj: businesswire.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Marek Janoš

13. 4. 2016, 9:53
Android aplikace

Do vývoje nejsou zahrnuty náklady na vývoj, logistiku,… možná ani patenty. Takže reálně je to stojí násobně víc…

Kdyby dělali speciální pam. karty, tak by se v Číně začlo vyrábět ve velkým a Apple by měl problém. Proto to neudělají

Petr Hošek

10. 4. 2016, 12:02
Android aplikace

Pořád nerozumim termínu dobrá cena? 15000 za tak malé hovno?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim