reklama

Mobily s procesorem MediaTek mohou obsahovat bezpečnostní chybu

Mobily s procesorem MediaTek mohou obsahovat bezpečnostní chybu
2016-01-30T12:13:28+02:00
• 30. 1. 2016

Společnost MediaTek stojí za výrobou mobilních procesorů (SoC) a je silným konkurentem pro Qualcomm. MediaTek čipy najdeme zpravidla u smartphonů ze střední a nízké třídy, přičemž se pomalinku prodírájí i do kategorie top modelů. Dokonce už i velcí hráči jako Sony nebo HTC nasazují jejich procesory.

MediaTek-tile

Bohužel se MediaTek nyní potýká s bezpečnostním problémem, který postihuje jen některá zařízení napříč nejrůznějšími výrobci. V počátku se nejednalo o chybu. Pro testování u čínských operátorů byl upraven software – obsahuje zadní vrátka. Ta byla vytvořena hlavně pro ladění a přistupování ke chráněným částem.

Bohužel někteří výrobci je zapomněli zavřít před začátkem prodeje samotných zařízení. Například některé části mají být určeny jen pro čtení, ale není tomu tak. Díky tomuto opomenutí obsahují zařízení bezpečnostní díru, skrze kterou lze získat například root práva.

CYlA6opW8AALSvT

Samotný problém se týká převážně zařízení dodávaných se systémem Android 4.4 KitKat. Bohužel MediaTek mlčí a neuvádí, kteří výrobci jsou postihnuti a která zařízení obsahují tuto chybu. V současnosti existuje komplikovanější nástroj na zjištění problému u zařízení. Snad se objeví i aplikace, která jednoduše odhalí zmíněnou bezpečnostní díru.

Jakmile se dozvíme další informace, aktualizujeme článek.

Ačkoliv MediaTek neposkytl konkrétnější informace, tak sám pracuje na nápravě této chyby. Otázkou je, jestli výrobci rozešlou aktualizaci softwaru na postižená zařízení.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim