reklama

Budoucnost BlackBerry je v Androidu

Budoucnost BlackBerry je v Androidu
2016-01-31T10:04:47+01:00
• 31. 1. 2016

S představením smartphonu BlackBerry Priv se systémem Android se vynořila otázka ohledně budoucnosti platformy BlackBerry 10. Mít dva systémy a dva typy zařízení je poněkud finančně náročné i pro zdravou společnost. K tomu se totiž musí připočítat i vlastní ekosystém.

BlackBerry-Priv-Android-icon-840x440

Spekulovalo se, co se vlastně s BlackBerry stane, ale až nyní získáváme konkrétnější představu. O ni se podělil senior ředitel APAC produktů v BlackBerry – Damian Tay. Sám uvádí, že první mobil s Androidem je počátkem kompletního přechodu na platformu od Googlu. Důvodem je také i ekosystém kolem Androidu.

Damian Tay také uvedl, že budoucnost firmy bude postavena na jedné platformě a nemají v plánu produkovat smartphony s oběma systémy. Avšak v tuto chvíli, po nějaký čas, se budou starat o Android i BB10.

V tomto roce bychom se neměli dočkat nového zařízení s BB10, ale sám systém dostane ještě aktualizace. Plánují se verze 10.3.3 a 10.3.4, ale budou obsahovat jen opravy chyb a zlepšování bezpečnosti. Co se týče novinek, očekáváme představení modelu známým pod označením Vienna.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim