reklama

Twitter – konec chronologického řazení příspěvků?

Twitter – konec chronologického řazení příspěvků?
2015-12-09T07:45:16+02:00
• 9. 12. 2015
1

Sociálním sítím Facebook a Google+ je už hodně dlouhou dobu vyčítán systém řazení příspěvků. Uživatelům se nelíbí, že není nabízena možnost chronologického řazení. Ve výsledku narážíte na příspěvky z různých časů a v podstatě systém nedává na první pohled žádný smysl.

Nyní se zdá, že podobnou funkci testuje i Twitter. Má se jednat o experiment, na jehož základě chtějí nasbírat potřebná data – například o chování uživatelů. Avšak už i tento malý experiment má své negativní reakce. A důvodem není jen odpor ke změně.

CVnmggyWIAE0f4u

Zatím nelze tvrdit, že by došlo v brzké době ke změně, ale rozhodně se jedná o základní funkcionalitu, s kterou počítá mnoho lidí a bere ji za samozřejmost. Chronologické uspořádání přináší více kladů než záporů – aspoň pro uživatele. Při náhodnějším řazení může naopak Twitter získat možnost, jak lépe podsunout placené nebo zajímavější příspěvky uživatelům.

1449587654906197

Zdroje: thenextweb.com, motherboard.vice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Polický

9. 12. 2015, 13:25

Je to jen pokus, jak zmanipulovat informace, které odebírám. Relevanci si snad řídím tím, koho sleduji, to za mě nikdo dělat nemusí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim