reklama

Vertu po 3 letech mění majitele

Vertu po 3 letech mění majitele
2015-11-07T08:15:24+01:00
• 7. 11. 2015

Kapitálová skupina EQT původem ze Švédska oznámila prodej značky Vertu, která je doslova synonymem pro luxusní telefony. Přitom to jsou pouze 3 roky od doby, kdy finská Nokia prodala 90% podíl za 200 milionů dolarů. Novým majitelem se překvapivě stává několik soukromých investorů v čele s Godin Holdings působícími v Hongkongu. Nicméně zatím není známo, jakým směrem vůbec půjdou nadcházející telefony v rukou jiného vlastníka.

Vertu logo

Současný generální ředitel Massimiliano Pogliano odstoupil z funkce a rozhodl se předat vedení novému týmu. I když dohoda byla již schválena patřičnými úřady, tak bližší detaily nezmínila ani jedna zainteresována strana. V každém případě celá změna nemá mít vliv na hlavní sídlo a ani na výrobní továrny v Hampshiru nebo ostatní pobočky po celém světě. Jen ve Velké Británii je soustředěna více než polovina zaměstnanců celé firmy z celkového počtu 900.

HRO3fc424_vertu_logo

Doufejme, že čínští vlastníci nepřestanou pracovat na výkonnějších zařízeních, jako jsou nové modely v radě Signature Touch a New Signature Touch. Vertu totiž ještě donedávna upřednostňovalo vnější stránku před tou vnitřní. Jisté posuny budou asi známy až v dlouhodobějším horizontu. Ovšem zůstává otázkou, zda k lepšímu, či horšímu. Nakonec pokud nebudeme natolik skeptičtí, tak čínští producenti už nespočetněkrát dokázali, že umí.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim