reklama

Vertu po 3 letech mění majitele

Vertu po 3 letech mění majitele
2015-11-07T08:15:24+02:00
• 7. 11. 2015

Kapitálová skupina EQT původem ze Švédska oznámila prodej značky Vertu, která je doslova synonymem pro luxusní telefony. Přitom to jsou pouze 3 roky od doby, kdy finská Nokia prodala 90% podíl za 200 milionů dolarů. Novým majitelem se překvapivě stává několik soukromých investorů v čele s Godin Holdings působícími v Hongkongu. Nicméně zatím není známo, jakým směrem vůbec půjdou nadcházející telefony v rukou jiného vlastníka.

Vertu logo

Současný generální ředitel Massimiliano Pogliano odstoupil z funkce a rozhodl se předat vedení novému týmu. I když dohoda byla již schválena patřičnými úřady, tak bližší detaily nezmínila ani jedna zainteresována strana. V každém případě celá změna nemá mít vliv na hlavní sídlo a ani na výrobní továrny v Hampshiru nebo ostatní pobočky po celém světě. Jen ve Velké Británii je soustředěna více než polovina zaměstnanců celé firmy z celkového počtu 900.

HRO3fc424_vertu_logo

Doufejme, že čínští vlastníci nepřestanou pracovat na výkonnějších zařízeních, jako jsou nové modely v radě Signature Touch a New Signature Touch. Vertu totiž ještě donedávna upřednostňovalo vnější stránku před tou vnitřní. Jisté posuny budou asi známy až v dlouhodobějším horizontu. Ovšem zůstává otázkou, zda k lepšímu, či horšímu. Nakonec pokud nebudeme natolik skeptičtí, tak čínští producenti už nespočetněkrát dokázali, že umí.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim