reklama

Google stvořil komunikátor ve stylu Star Treku

Google stvořil komunikátor ve stylu Star Treku
2015-11-25T07:40:39+02:00
• 25. 11. 2015
1

Pokud čekáte na budoucnost, můžete se začít radovat, kvapem se k nám totiž blíží. Přeci jen balóny zprostředkovávající internet či auto řídící se samo již máme a mluvení na chytrá zařízení se již stává denním chlebem. Nyní se ovšem objevil další přístroj od Googlu, konkrétně se jedná o komunikátor, který jsme mohli vidět ve Star Treku.

google_prototype

Amit Singhal, senior viceprezident a softwarový inženýr Googlu, si tuto „hračku“ chtěl vytvořit hned ze dvou důvodů. Světe div se, první je obliba vyhledávání a druhý určitý vztah ke Star Treku. Za celým vývojem stojí myšlenka jednoduchého vyhledávání bez toho, abych musel zbytečně vyndavat telefon z kapsy.

To není vše, zařízení je propojeno s vaším telefonem skrze Bluetooth a stačí se komunikátoru jen dotknout a on už naslouchá. Pak už jen vyhledá na internetu odpověď a tu vám následně sdělí skrze vestavěný reproduktor nebo pomocí připojených sluchátek.

Bohužel se tento projekt nikdy nedostal za fázi testů v laboratořích, tudíž jej nikdy neměl spatřit koncový zákazník. Na jednu stranu je to velká škoda, jelikož malé zařízení, co by vás dokázalo informovat na základě dotazu, bez nutnosti vyndat telefon, by možná zaujalo více lidí. Třeba se za pár let podobného přístroje dočkáme.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Moc zajímavá věcička, jenom bych měl trochu strach z toho, že bych měl v kapse mobil se zapnutým Bluetooth, na ruce moje Moto 360 s Bluetooth a ještě někde na hrudi v blízkosti srdce další Bluetooth zařízení:)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim